İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye

Celal Maraşlıoğlu

Recommended Posts

Metin Akbal
Aytac Sakal yazdı:

Makine başarılı ymış :good1:. Memnun kalmışız gayet iyi ymiş:).

20240106_084434.jpg

Ben kurulum aparatını almak için çamaşır makinasını çıkarıp duvar dibine koymuştum yoksa daha sonra ücretli veriyor. Baktı adak gider yok çeşme yok abi buraya mı kuracaz dedi evet dedim aparatı vercen ya 😁 Anladı kurdu gitti bende daha sonra makinayı ilgili yerlere aldım.

Hayırlı olsun bende Siemens olanı var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Metin Akbal yazdı:

Ben kurulum aparatını almak için çamaşır makinasını çıkarıp duvar dibine koymuştum yoksa daha sonra ücretli veriyor. Baktı adak gider yok çeşme yok abi buraya mı kuracaz dedi evet dedim aparatı vercen ya 😁 Anladı kurdu gitti bende daha sonra makinayı ilgili yerlere aldım.

Hayırlı olsun bende Siemens olanı var.

Tambur temizleyici varmış ? Bunu kullanmamız gerekiyormuş koydu Makinenin üzerine 300 tl size kuruluma indirim 220 olur dedi kibarca reddettim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aytac Sakal yazdı:

Tambur temizleyici varmış ? Bunu kullanmamız gerekiyormuş koydu Makinenin üzerine 300 tl size kuruluma indirim 220 olur dedi kibarca reddettim.

Bana öyle birşey teklif etmediler.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Aytac Sakal yazdı:

Benim buzdolabına da Bosch servis geldi, onarım yaptı, bu bozdolabı temizleyicisini çaktılar pardon sattılar :) iki fıslattı , bu sizin oldu dedi, faturaya eklemiş. Evde başka yerlerde denedim, asperox daha başarılı yağ çözüyor. 

https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/toz-torbalari-aksesuarlar-temizlik-ve-bakim-urunleri/temizleyiciler/buzdolabi-icin/00312139

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Erhan Doruk yazdı:

Benim buzdolabına da Bosch servis geldi, onarım yaptı, bu bozdolabı temizleyicisini çaktılar pardon sattılar :) iki fıslattı , bu sizin oldu dedi, faturaya eklemiş. Evde başka yerlerde denedim, asperox daha başarılı yağ çözüyor. 

https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/toz-torbalari-aksesuarlar-temizlik-ve-bakim-urunleri/temizleyiciler/buzdolabi-icin/00312139

😁 Bana tavsiye etti bunda sorun yok şansını denedi.Spreyi sıkıp sonra Parasını istemek ? Ne bileyim Bosch gibi bir Markadan beklenmez.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Aytac Sakal yazdı:

😁 Bana tavsiye etti bunda sorun yok şansını denedi.Spreyi sıkıp sonra Parasını istemek ? Ne bileyim Bosch gibi bir Markadan beklenmez.

Sıkıp parasını istese yine iyi , arka tahliye parçasını söktü, tabi yıllar içinde içi pislenmiş, bunu siz temizler misiniz banyoda dedi , bende temizledim, spreyi faturada görünce zoruma gitti.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Eve bi çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyoruz. Ancak konuya çok yabancıyım. Hiçbir fikrim yok. Ben her zamanki gibi uygun fiyattan yanayım :D mesela aşağıdaki makine gibi.

Kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeliyim? Isı pompası, tüy toplama vs gibi şeylerden bahsediliyor. Bunlar standart mı? Değilse mesela ısı pompasının artısı eksisi ne? Tavsiyeleriniz neler?

Screenshot_20240221-163313.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Arcelik kurutma var bizde. 9040 ti sanki bizdeki son seri olan makinaydi bir sene once.gayet memnunuz,  ütüyü gömlekte biraz istiyor , havlular fln pamuk gibi yumuşak oluyor :) yedek parça servis yonunden en iyilerden birisidir arçeliktir

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Isı pompası nem sensörü ve tercihen self cleaning condens kendi kendini temizleme gibi birşey olabilir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Isı pompalı ve mümkünse yerli üretim olsun. Altus aldık 1,5 sene oluyor memnunuz. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Isı pompalı benim üründe Hoover marka gayet güzel.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Isı pompalı, 11 kiloluk Hoover kullanıyoruz. Haftada 3 gün rahat çalışıyor aralıksız. Şimdilik fazlasıyla memnunuz. 

Araştırırken alt filtresinin kullanıcı tarafından temizlenebilen modeli tercih edin. Yoksa senede 1 kere servis gelmesi gerekiyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

geçen sene uzun araştırmalar sonucunda grundig gdh 82 modelini almıştım, ısı pompalı, filtresini kendimiz temizleyebiliyoruz, tamburu çelik ve yoğuşma suyunu giderden veriyo. yerli malı olmasından ucuz servis ve parça imkanı var. çamaşır makinesinin üzerine ücretsiz kurulum yaptırmıştım aparat ile

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Biz 6 yıldır Arçelik kullanıyoruz, ısı pompalı ürün, çok şükür sıkıntı yaşamadık, çamaşıra göre modlar var, Samsun'da çamaşır kurutmak nemden kaynaklı zor, çok güzel iş görüyor. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Vestel kullanıyorum 9kg aşırı memnunum hocam. Isı pompalı olması tabi önemli. Bir Vestel yetkili servis sahibi kardeşimizden Vestel in bu kurutma makinelerine ayrı bir önem verdiğini ve sıfır arıza ile hareket ettiğini söylemişti.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

2 gün önce Bosch serie6 versiyonunun ekstra gömlek programı olan versiyonunu aldım,9 kg.

Ön tarafının açılarak kondanserinin kullanıcı tarafından temizlenebilir olan versiyonunu özellikle seçtim.

Kendi kendine temizlenen versiyonlarda yıllık bakım ihtiyacı oluyor şuanda 2000 tl civarı bir sözleşme imzalıyorlar, her yıl güncelleniyor.

Kullanıcı tarafından temizlenen versiyonda er geç servis bakım ihtiyacı oluşturacak ancak kullanıcıya bağlı biraz.

Marka olarak bir takıntım yoktu, son sözü yine ben söyledim ama "tabi karıcım" olarak.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Ahmet Çalışkan yazdı:

Merhaba,

Eve bi çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyoruz. Ancak konuya çok yabancıyım. Hiçbir fikrim yok. Ben her zamanki gibi uygun fiyattan yanayım :D mesela aşağıdaki makine gibi.

Kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeliyim? Isı pompası, tüy toplama vs gibi şeylerden bahsediliyor. Bunlar standart mı? Değilse mesela ısı pompasının artısı eksisi ne? Tavsiyeleriniz neler?

Screenshot_20240221-163313.png

Öncelikle şunu belirteyim kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Diğer konuya gelince öncelik tabiki ısı pompalı olmalı.

Kondenser özelliği sizin tercihiniz biraz işinizi rahatlatacak sadece,olmazsa olmaz bi özeliik değil ısı pompası gibi.

Ben Bosch kullanıyorum.2 sene olacak hiç bi sıkıntı yaşamadım.

Birde sizden ricam Lütfen Altus,Hoover,Vestel gibi markalar tercih etmeyin.

Uzun vadede sorun yaşarsınız.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben bu konuyu uzunca bir süre araştırdım. Sonra bu konunun uzmanı tarafından ısrarla önerilen Grunding GPDH9854 u aldım. Hanım çok memnun, kurutmadan çıkar çıkmaz ütelemeden giyebiliyorum gömlekler harici.

ısı pompalı, paslanmaz çelik iç kazan (galvaniz kaplamalı değil), midea marka kompresör, ve teknik olarak en önemlisi motor devir sayısı. Ne kadar düşük devir ise o kadar uzun ömürlü oluyor. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ramazan Alptekin

Bosch dan şaşmayın bence.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Öncelikle şunu belirteyim kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Diğer konuya gelince öncelik tabiki ısı pompalı olmalı.

Kondenser özelliği sizin tercihiniz biraz işinizi rahatlatacak sadece,olmazsa olmaz bi özeliik değil ısı pompası gibi.

Ben Bosch kullanıyorum.2 sene olacak hiç bi sıkıntı yaşamadım.

Birde sizden ricam Lütfen Altus,Hoover,Vestel gibi markalar tercih etmeyin.

Uzun vadede sorun yaşarsınız.

1 yıldır altus kullanıyoruz, ne gibi bir sorunu var?

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

1 yıldır altus kullanıyoruz, ne gibi bir sorunu var?

Siz sorun yaşamamış olabilirsiniz.

İnşallah yaşamazsınız.

Ama ben genelde bu markaları tercih etmiyorum.Beyaz Eşya olarak evimde 10 yıldır Siemens Yada Bosch kullanırım.

Şükürler olsun hiçbir sorun yaşamadım.

Örneğin arkadaşımda Altus marka kurutma var.ilk 2 sene iyiydi daha sonra elbiseleri küçültmeye başladığını söylemişti.

Vestel kullanan bir arkadaşım daha var.Oda her 6 ay da bir servis çağırıyor.En sonunda kızıp Siemens aldı mesela.

Tabiki fiyatta önemli bi unsur,herkes sonuçta bütçesine göre alıyor.

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Siz sorun yaşamamış olabilirsiniz.

İnşallah yaşamazsınız.

Ama ben genelde bu markaları tercih etmiyorum.Beyaz Eşya olarak evimde 10 yıldır Siemens Yada Bosch kullanırım.

Şükürler olsun hiçbir sorun yaşamadım.

Örneğin arkadaşımda Altus marka kurutma var.ilk 2 sene iyiydi daha sonra elbiseleri küçültmeye başladığını söylemişti.

Vestel kullanan bir arkadaşım daha var.Oda her 6 ay da bir servis çağırıyor.En sonunda kızıp Siemens aldı mesela.

Tabiki fiyatta önemli bi unsur,herkes sonuçta bütçesine göre alıyor.

Bende siemens ve profilo eşyalar da var, hepsinin tadına baktık çok şükür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim bosch çamaşır makinem vardı hemde almanya üretimi, makine banyoda geziye çıkıyordu sürekli, takoz değiştirmekte takoz çöplüğüne döndü ev :) Keza bulaşık makinesi de bosch son 3 yıldır bulaşık makinesinden sonra bir tur elde yıkıyoruz. Sebebi meçhul.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...