İçeriğe Yönlendir

Kış Bakımı ve Antifriz

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Onur Çankaya

Bugün gittim..

Yapılan işlemler şunlar oldu :

1-Arabanın yağına,suyuna vs farlarına baktılar.Cam suyu haznesine su koydular. :s

2-Yol testine çıktık.10 km aracımın yolda gidişine,tepkilerine baktılar.

3-Lastik ve jant kontrolü yapıldı.(3 jantım eğriymiş.Çıkma jant almanın dezavantajı.Yaptırmadım)

4-Çay-kahve ikramı ve 2013 powershift Fiesta ile test sürüşü yaptım.Aracımda herhangi bir aksaklığa rastlanmadığını söylediler.

Mutlu bir şekilde ayrıldım. :) :) :):nazar::) :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Kaplan

Arkadaşlar geçn gün yağ değişimi için tamirciye gittim yağı değiştirirken tamirci antifriz yariya inmis dedi ve 1 şişe kırmızı renkli antifriz koydu arabaya , geçen akşam arabayı koyduğum yere baktığımda bir ıslaklık vardı sonra biraz geriye çekip altına gazete koydum ertesi sabah tekrar baktığımda kırmızı renkli antifriz akmıştı yine , antifriz deposunun kapağını açmaya çalıştım çok sertleşmişti zorla açtım basınçlı bir hava dışarı çıktı ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lifte kaldırılıp bakılması lazım. Hortumlardan radyatörden devirdaim pompasından olabilir. Antifiriz genelde zayıf noktadan sorun oluşuturur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aman diyeyim, bence çok önemli. Nereden akıttığını bulmalı, hortum falansa, sıkıntı oluşturur.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Kalorifer hortumları olabilir. Akünün sol tarafındaki boş kısımdan aşağı doğru fener ile bakın damlamışsa oralarda antifiriz izleri görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapak sıkı kapanır nırmal duman çıkar normal, acilen baktırın nerden suyun aktığına

Yorum bağlantısı
Uğur Kaplan

aracı karşınıza aldığınızda sizin solunuzdan yani aracın sağ tarafından akıyor arkadaslar tam antifriz deposunun altından gibime geldi

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Usta bakmalı :) Devirdaim de olabilir,depo da çatlamış olabilir

Yorum bağlantısı
Uğur Kaplan
(düzenlendi)

ne yapmam lazım değiştireyim mi devirdaim pompasını maliyeti nedir ? bir de benim bildiğim devirdaim triger ile birlikte değişir doğru mu

tarihinde Uğur Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Büyük ihtimalle hortum kelepçelerinin olduğu yerden akıyordur.Öncelikle araç fazla ısınmadan buraları kontrol edin.Aksi halde kaçak azsa sıcaktan buharlaşacaktır.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul SARAÇOĞLU

Başıma gelmişti. Eğer çalışırken akıtıyorsa, devirdaim pompası. Ben trigeri değiştirdikten 2-3 ay sonra olmuştu. Devirdaim değişmişken, trigeri de değiştirmek lazım. Aynı işçiliği 2 kez vermeye gerek yok

Yorum bağlantısı
Uğur Kaplan

arkadaşlar bugün manisada özel bir servise gittim lifte kaldırdık baktık antifiriz deposunda çatlak vardı ordan akıyomuş depoyu değiştirdik bakalım inşallah bi sorun çıkmaz bidaha

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

arkadaşlar bugün manisada özel bir servise gittim lifte kaldırdık baktık antifiriz deposunda çatlak vardı ordan akıyomuş depoyu değiştirdik bakalım inşallah bi sorun çıkmaz bidaha

Geçmiş olsun.

Durduk yere çatlayacak bir parça değil tahminimce. Bir darbe almış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Uğur Kaplan

zamanla soğuk sıcak göre göre çatlamıştır diyordum kendi kendime ama inşallah bir darbe alımı yoktur

Yorum bağlantısı
İsmail Mumcu

Merhaba uğur bey akan sıvıyı elinizle kontrol edin hidrolik yağı da olabilir aynı sorun başıma gelmişti 20 tlye yeni hortum yaptırıp taktırdım sorun düzeldi

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ersin Özkaya

arkadaslar ben aracıma mobilin kırmızı antifirizi koydum. şimdi de ne olur ne olmaz diye 1 lt alıp koyacam bagaja. sanki birazda eksiltme yapmıs gibi araç. şimdi bu antirifiriz üzerine herhangi bi marka alıp ekleyyim mi yoksa illa mobil kırmızı antifiriz mı almalıyım? zaten mavi ile kırmızıyı karıstırmayın diyorlar. birde burda mobiilin kırmızı antifirizini bulamadım. baska markalarıın var.o yuzden sizlere bi sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Adem Balta

sıfır focus 1 (99-2001) alan akadaşlar. Fabrika hangi antifirizi kullanmış.Nette amerikada sarı gördüm. Çoğuda turuncu diyor bendeki de yeşil kullanma klavuzunda hem yeşilden hemde turuncudan bahsetmiş.

Bizzat bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim .teşekürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sıfır focus 1 (99-2001) alan akadaşlar. Fabrika hangi antifirizi kullanmış.Nette amerikada sarı gördüm. Çoğuda turuncu diyor bendeki de yeşil kullanma klavuzunda hem yeşilden hemde turuncudan bahsetmiş.

Bizzat bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim .teşekürler

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.

Durduk yere çatlayacak bir parça değil tahminimce. Bir darbe almış olabilir mi?

7-10 sene içerisinde kendiliğinden çatlama başlıyor ve deliniyor, haberin olsun :) kaba dikatle bak, sararma ve kılcal çatlaklar görürsen risk başlamış demektir, neyseki ucuz ve şak diye değişen bir parça, ayrıca hava yapma derdide yok bu 1.4 tdci lerde :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

ayrıca hava yapma derdide yok bu 1.4 tdci lerde :)

Vay anasini, ne araba yapmişlar...

Hava bile yapmiyor o kadar mütevazi

7-10 sene içerisinde kendiliğinden çatlama başlıyor ve deliniyor, haberin olsun :) kaba dikatle bak, sararma ve kılcal çatlaklar görürsen risk başlamış demektir, neyseki ucuz ve şak diye değişen bir parça

Parcanin yerine Erikli 5 lt pet şişe baglasak ayni işi görür mü hacı ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vay anasini, ne araba yapmişlar...

Hava bile yapmiyor o kadar mütevazi

Parcanin yerine Erikli 5 lt pet şişe baglasak ayni işi görür mü hacı ?

Olur hacı, seninkinde 0.5 lt. pet vardı, yetiyor tabii sana, nede olsa eski teknoloji, hararet yaptıracak motor yok ortada :)

Bizim arabalarda hava mava olmaz, direk tokatlar geçer, ha motordaki havayı soruyorsan onu otomatik halleder zaten.  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

7-10 sene içerisinde kendiliğinden çatlama başlıyor ve deliniyor, haberin olsun :) kaba dikatle bak, sararma ve kılcal çatlaklar görürsen risk başlamış demektir, neyseki ucuz ve şak diye değişen bir parça, ayrıca hava yapma derdide yok bu 1.4 tdci lerde :)

9. yıla yaklaşıyor fiesta, demekki çanlar çalıyor. :)

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Degisik renklerde (mavi,yesil,kirmizi) antifrizler mevcut renk , renk olduguna gore merak ettim kendi adima ve ogrenmek istedim. Bu renklerin bir anlami var mi? Yoksa hepsi ayni mi? Yorumlariniz icin simdiden cok tesekkurler.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...