İçeriğe Yönlendir

Kış Bakımı ve Antifriz

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Gürçay Hüseyin

Ford'un yeni nesil antifrizi 10 yil kullanim garantisi veriyor. Sadece rengi biraz berbat - turuncu :) .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eeee Ford bu, esp ek önlem, bakım gerekmez, sıvıları 10 sene gider, birde premium diye başka markalara bakıyorlar, halbuki hep süsleme hep süsleme :D

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Biraz konu disi olacak ama Turkiye'de Ford motor yagi olarak Ford Formula' yi mi satiyor yoksa baska marka mi ?

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mobil 5/30 tam sentetik, yada Mobil ESP formula 5/30 tam sentetik, bunlar olmadı Castrol le idare ediyoruz artık :)

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Hm, ilginc. Bizim burada bunu kullaniyoruz. Castrol tarafindan Ford Europe icin tasarlaniyor - oyle diyor Ford en azindan :biggrin:

51DUxHTHBKL.jpg

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

Hm, ilginc. Bizim burada bunu kullaniyoruz. Castrol tarafindan Ford Europe icin tasarlaniyor - oyle diyor Ford en azindan :biggrin:

51DUxHTHBKL.jpg

ben bu yağdan hiç görmedim açıkçası.ama fordun kendi yağı diye söylenen ve fabrikasyon çıkışında konduğu söylenen Motocraft diye bir yağı da var yarı sentetik.

ben geçen sene mobil 5/30 koymuştum,bu yıl castrol magnatec a1 tam sentetik 5/30 koydum.her iki markada da ford onay kodları mevcut.

bence konu dağılmaması için bu konu üzerinde falza yazılmamalı bu topiç te..

saygılar..

Eksik miktar kadar saf su ekle, derecesi düşmez o kadarcıktan, -20 nin altına indiyse, kaptan biraz hortumla çek, 2-3 su bardağı kadar kırmızı antifriz ekle tamamdır, en fazla -30 olur, o kadar korkmayın bundan, altı üstü antifriz yahu, eklemek için nerdeyse labratuvar gerekecek :D

Eksik miktar kadar saf su ekle, derecesi düşmez o kadarcıktan, -20 nin altına indiyse, kaptan biraz hortumla çek, 2-3 su bardağı kadar kırmızı antifriz ekle tamamdır, en fazla -30 olur, o kadar korkmayın bundan, altı üstü antifriz yahu, eklemek için nerdeyse labratuvar gerekecek :D

dediğnizi deneyeceğim..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O yağı ben birkez kullandım, sonuçmu? Yaramaz, tam sentetik değil ve yağ buharı fazla, turbo emişinde karter havalandırmadan gelen buhar yüzünden yağ birikimi artıyor, kötü demiyorum ama eh işte bir yağ.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ataman
(düzenlendi)

O yağı ben birkez kullandım, sonuçmu? Yaramaz, tam sentetik değil ve yağ buharı fazla, turbo emişinde karter havalandırmadan gelen buhar yüzünden yağ birikimi artıyor, kötü demiyorum ama eh işte bir yağ.

motocraft mı?bana çok satmak istedi parçacılar ama ben almadım,güvenemedim açıkçası..

birde sorum olacak.bu antifriz katkılı cam sularını yaz aylarında değiştirmeye gerek varmı?bir dezavantajı olurmu yazın durmasının?

tarihinde Serkan Ataman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Arkadaslar, antifrizi su ile karistirirken normal su kullanmayin, deyonize su kullanin. Benzincilerde ve ezcanelerde satiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yiğit Kardıçalı
(düzenlendi)

Antifriz nasıl konulur ? Malum hava soğudu. Şu an için antifrizsiz çalıştırmak mantıklı bir hareketmidir ? Şu an su dolu olan arabaya antifriz ilavesini kendim yapabilirmiyim ?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
; İmla
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Antifiriz aracınızda yaz kış soğutma sisteminin sağlıklı çalışması için gereklidir.. Herhangi bir serviste, bosch serviste, ölçtürüp tamamlatabilirsiniz.. Kendinizde koyabilirsiniz ama kırmızı olmasına dikkat edin..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Uzun süredir antifriz yoksa,Antifriz konulduğunda süprizlede karşılaşabilirsiniz :s

Yorum bağlantısı
Misafir

Hmm, peki niye su konduğunda olmayan kaçaklar antifriz konunca meydana çıkar? ;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Suda ve borularda bulunan kireci pası söktüğü için borular inceliyor ve kötü son :(

Antifiriz aynı zamanda korozyonuda önlüyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Antifriz suya göre çok daha incedir..Kırmızı olan mavi-yeşile göre daha incedir.Suyun yaptığı kireçlenmeleri çözer ve sızıntı olarak kaçabilir.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

benim aracıma usta yeşil antifriz doldurdu ne gibi sıkıntı olabilir? Değiştireyim mi?

Farklı renklerde sorun çıktığını biliyorum ama olan olmuşmudur tekrar değiştirmek daha kötü olurmu Tecrübeli arkadaşların fikirlerini alalım..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

benim aracıma usta yeşil antifriz doldurdu ne gibi sıkıntı olabilir? Değiştireyim mi?

FORD motorlar kırmızı antifriz kullanıyor.Kırmızı organiktir.İşini daha iyi yapar..Değiştirmenizde fayda var.Yanlışın neresinden dönerseniz kardır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Maalesef ustalarımız buna pek dikkat etmiyorlar..Yeşil-mavi olanlar daha ucuz olduğu için tercih ediliyor.Doğru olanı kırmızı olması.

Yorum bağlantısı
Misafir

İçindeki yeşilse,yeşile devam edilebilir.

kırmızıysa Kırımızıya devam. (eklenecekse)

Değişim yapılacaksa,mobil kırmızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Misafir

FORD motorlar kırmızı antifriz kullanıyor.Kırmızı organiktir.İşini daha iyi yapar..Değiştirmenizde fayda var.Yanlışın neresinden dönerseniz kardır.

Kar yağışı fazla etkilemiş. "kâr" mobil cihazmış, telefonmuş filan anlamam. Yazamıyorsan kullanma kardeşim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...