İçeriğe Yönlendir

Kış Bakımı ve Antifriz

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Mahmut Türkmen

Focus 2,5 un ön fren balataları ne kadardır bilgisi olan var mı? 45000 bakımında kontrol ettiklerinde 7-8 bin km daha gider ona göre gelin değiştirelim demişlerdi. Fiyatına da yanlış anlamadıysam 160+ kdv gibi bir fiyat söylemişlerdi yetkili serviste. Acaba ben mi yanlış anladım. Sanki buralarda daha düşük fiyatlardan bahsediliyor.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Focus 2,5 un ön fren balataları ne kadardır bilgisi olan var mı? 45000 bakımında kontrol ettiklerinde 7-8 bin km daha gider ona göre gelin değiştirelim demişlerdi. Fiyatına da yanlış anlamadıysam 160+ kdv gibi bir fiyat söylemişlerdi yetkili serviste. Acaba ben mi yanlış anladım. Sanki buralarda daha düşük fiyatlardan bahsediliyor.

Bugün sordum,Yetkili servis fiyatı..

- Ön Fren balataları 122+KDV

- Arka balatalar 155+KDV

- İşçilik 95+ KDV

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Kış bakımı diye birşey olmaz, yaz-kış araç her zaman her koşulda bakımlı olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İşletme sınıflarında, Reklam dersinde okuturlar, bazı mal/hizmet vs nin reklamı zordur, reklama konu olacak malzeme tükenmiştir, Kaleye gol atan focus vardı mesela, kışlık/bayramlık bakım da bir reklam vesilesidir, konuyu canlı tutar, fuarlar gibi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bugün sordum,Yetkili servis fiyatı..

- Ön Fren balataları 122+KDV

- Arka balatalar 155+KDV

- İşçilik 95+ KDV

berber 25 tl. yıkamasız faturasız. bence fiyatlar normal. anormallikler büyük işlerde parçalarda vs çok olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

berber 25 tl. yıkamasız faturasız. bence fiyatlar normal. anormallikler büyük işlerde parçalarda vs çok olabiliyor.

Sizin orda da hayat çok pahalıymış be hocam :)

saç sakal yıkama 10 tl :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

395

sanırım bu balata fiyatı değil,395 tl alışverişe hediye veriyor.

Ha o zaman iş değişir, yinede hediyeleride kendilerine kalsın. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daha önce giden oldu mu hiç, nerelere bakıyorlar. Kaputu açıp sağa sola bakıyorlar, antifiriz ölçümü yapıp gönderiyorlarsa yolumu değiştirdiğime değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

servis bakımlı araba olacak bedavadan daha napsınlar. Detaylı kontrol etse fazla kalem çıktı diyorsunuz sadece kaputu açıp kapatsa bende yaparım diyorsunuz. Premium kaprisliği bu oluyor demek :p

Orjinal disk + balata+ hidrolik değişimi+ işcilik+ kdv (parçalar otosan olmayacak) sanayide olsa o para olur bu arada

zaten balata değişimi o para diye yazan olmamış ki

teklif bekledik gelmedi

Ben kendim yapıyorumki sıfır işçilik :) ayrıca yerim servis bakımlı aracını, garanti bittikten sonra tek tük gitmişliğim vardır, servisin 2 katı bakımı zaten kendim yaparım, ha karmaşık arıza olursa tamam, giderim servise, bunun dışında servis bakımlı aracın bana bir kazancı olmayacak, zaten kaputta taş izi var yok lastiği aşınmış vs. diye satarken kesin bir bahane bulacaklar, o yüzden ben hiç umursamıyorum servis kaydını, ayrıca aldığım aracı en az 10 sene kullanmadan değişmem, gereği yok, 10 sene sonrada isterse değeri sıfır olsun, umrumda değil, takasa yada hurdaya ayırır gider yenisini alırım, dimi ama :D

Hem 10 sene kullanımı herkes uygulasa bu firmaların fahiş fiyatlarından, havalı duruşlarından eser kalmaz, akılları başınada gelir, bizede faydası olur.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Daha önce giden oldu mu hiç, nerelere bakıyorlar. Kaputu açıp sağa sola bakıyorlar, antifiriz ölçümü yapıp gönderiyorlarsa yolumu değiştirdiğime değmez.

Geçen sene ben burdaki servisten sorduğumda, akü, kızdırmalar, su, ve detaylı gözle kontrol yapıldığını söylemişlerdi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben borçlu çıkmaktan korkarım..Ayrıca serviste aracın sağını solunu sürterler falan durduk yere başımıza iş çıkmasın :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Kısmet ise yarın için 45,000 km bakım randevusu aldım ,Zaten 45,000 bakımı 380-420 Tl arası bir rakam ( silecekleri bedavaya alırım her türlü ) kaldı ki kış kontrolü de neyin nesi ise bedavada yaparlar :) Frenleri de servis dışı yaptırmayı düşünür iken %20 lik indirim ile cazip bir fiyat sunarlar ise serviste hallederim.

Arada var ise biraz da promosyon ürünü alır gelirim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben kendim yapıyorumki sıfır işçilik :) ayrıca yerim servis bakımlı aracını, garanti bittikten sonra tek tü gitmişliğim vardır, servisin 2 katı bakımı zaten kendim yaparım, ha karmaşık arıza olursa tamam, giderim servise, bunun dışında servis bakımlı aracın bana bir kazancı olmayacak, zaten kaputta taş izi var yok lastiği aşınmış vs. diye satarken kesin bir bahane bulacaklar, o yüzden ben hiç umursamıyorum servis kaydını, ayrıca aldığım aracı en az 10 sene kullanmadan değişmem, gereği yok, 10 sene sonrada isterse değeri sıfır olsun, umrumda değil, takasa yada hurdaya ayırır gider yenisini alırım, dimi ama :D

Hem 10 sene kullanımı herkes uygulasa bu firmaların fahiş fiyatlarından, havalı duruşlarından eser kalmaz, akılları başınada gelir, bizede faydası olur.

keşke

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynen dediğin oluyor, antifirizi çoğu zaman ölçmezler bile, sağa sola bakar şikayetin varsa masraf açarlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aynen dediğin oluyor, antifirizi çoğu zaman ölçmezler bile, sağa sola bakar şikayetin varsa masraf açarlar :)

Uzak durmak lazım o zaman.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Canınız isterse gidin bir çay için, kritik sorular sorun bilgilerini test edin ve gazlayın :D

Yorum bağlantısı

Canınız isterse gidin bir çay için, kritik sorular sorun bilgilerini test edin ve gazlayın :D

Serviste biri,size bişimi yaptı ?

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Geçen sene ben burdaki servisten sorduğumda, akü, kızdırmalar, su, ve detaylı gözle kontrol yapıldığını söylemişlerdi :D

masraf çıkarmak için detaylı gözle kontrol yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Napıyorlar, gözlerini evirip çevirip mi bakıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

arabanın silecek suyunu tamamlıyorlar ise ücretsiz olarak götüreyimde bir ST görsün garibanlar :D

GESTAY+B beklemiyoruz sonuçta :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Napıyorlar, gözlerini evirip çevirip mi bakıyorlar :)

Ben öyle detaylı bakışlardan hoşlanmam :D götürmedim servise :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Serviste biri,size bişimi yaptı ?

Yapmaz, ben onlara yaparım :) Yok birşey olmadı ama genel durum bu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...