İçeriğe Yönlendir

Kredi Dosya Masraflarının Geri Ödenmelerine İlişkin !

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Recep Mura
(düzenlendi)

Tamam elinizde ne varsa onları yazın, ben örneklemek için yazdım 1-2 şey. En alttaki netice ve talep tamam. Orası aynı kalabilir, siz benim yazdıklarımın yanına ekleyeceğiniz bir şeyler varsa ekleyin, hepsine toptan bakalım. Elinizde olan, mahkemeye vereceğiniz belgeleri yazın. En son her şey bittikten sonra dilekçeye bakarız, gösteririz. Eklemeyi, çıkarmayı yaparız.

Siz açıklamalar kısmına, THH kararının içeriğinde sözü edilen şeyleri özet geçin, önceden hazırlanmış sözleşme vb. yazılar var ya onları ekleyin. Yani çok fazla yazılacak bir şey yok zaten, her şey ortada. Kısacası sizin söyleyeceğiniz belli: THH kararı içeriği açıktır, o yönde karar verilsin.

HUKUKİ SEBEPLER: Aynı kalsın, ekleyecek başka bir şey yok.

DELİLLER: Banka dosyasını çıkarın, orada yazanlar hariç elinizdekileri ekleyin.

NETİCE VE TALEP: Aynı kalsın.

Dilekçemi hazırladım ve gönderdim.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hocam yeterli görünüyor, ben bu yazdıklarınızı bilgisayarıma kaydettim, dilekçe içeriğini de benim örnek şablonu da buradan silelim.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Buraya dosya nasıl ekliyoruz acaba ben beceremedim bir türlü ve buraya paste from word olarak ekledim...

Buraya dosya nasıl ekliyoruz acaba ben beceremedim bir türlü ve buraya paste from word olarak ekledim...

Ben silemedim siz silebilirseniz sevinirim. Siz hayat sigortasına geek yok dediniz ama ben belki kararda etkili olur diye en azından bankanın tutumuna işaret olsun diye ekledim eğer hiç gerek yoksa o bölümüde çıkarabilirim...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Buraya ekleyemezsiniz, başka bir siteye ekleyip koyabilirsiniz.

Ben kaydettim bilgisayara, bence olmuş ama haftaiçi gösteririm ilgili arkadaşlara. Sonra dilerseniz verirsiniz Mahkemeye.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Zafer Bey, tekrar teşekkür ederim anlık desteğiniz ve her türlü yardımınız için Allah da sizin işlerinizi rastgetirsin...Dilekçemi detaylı incelediğinizde veya bu işlerden anlayan arkadaşlarınıza gösterdiğinizde herhangi bir yanlışlık veya hata varsa bildirirseniz çok memnun olurum...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Buraya ekleyemezsiniz, başka bir siteye ekleyip koyabilirsiniz.

Ben kaydettim bilgisayara, bence olmuş ama haftaiçi gösteririm ilgili arkadaşlara. Sonra dilerseniz verirsiniz Mahkemeye.

Merhaba Zafer Bey, acaba dilekçeyi ilgili arkadaşlara gösterebildiniz mi? Tebliğ Geçen hafta Perşembe (20.12.2012) günü olmuştu sanırım önümüzde Çarşamba günü son oluyor yada Perşembe günü. Bazıları da süremin bir hafta olduğunu söylüyor riske girmek istemiyorum. Bugün bir akrabamın uzaktan tanıdığı bir avukata danışayım dedim ama kendisine ulaşamadım not bıraktım dönmedi de zaten vakit de daraldı ben eğer siz arkadaşlara gösterdiyseniz ve uygun gördülerse bugün mahkemeye başvurayım diyorum. Artık hayırlısı neyse o olsun...Ancak ben erken verdim diye dava günü değişmez değil mi bir aksilik olmazsa 07.02.2013 de il dışında olacağım sanırım bu duruşmasız ön incelemeden sonra duruşma tarihi belirleniyormuş veya dediğiniz gibi gerek görmeden evrak üzerinden karar verebilir...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Zafer Bey sanırım dilekçeyi ilgili arkadaşlara gösterme imkanınız olmadı. Ben önümüdeki hafta pek vaktim olamayacağıdan bugün öğlen saatlerinde evrakları teslim ettim mahkemeye sağolun mahkeme kalemi yol gösterdi adliye labirent gibi önce hakime hanıma havale ettir 2 kat üstte ortada şuan orada kaçırma gibi, oradan taramaya git tarattır yine bana gel gibi. Ancak kalem çok şaşırdı belgeler düzenli ekli hatta 3 nüsha düzenlediğimi görünce siz ne iş yapıyorsunuz dedi bende öğretmenim ama araştırıyorum internetten yardımcı olanlar var sağolsun dedim maşallah dedi::))) Ancak sır verdi ser vermedi avukat tutmak gereklimiydi felan dedi bir şey demedi inş. kazanırsınız dedi...

Onun söylediğine göre 07.02.2013 de ön inceleme duruşmasız olacakmış sonra hakime hanım duruşma tarihi verecekmiş onu da ayrıca tebliğ edeceklermiş yani duruşma sanırım olacak inş. olmadan sonuçlanır...

Bu arada tebligat vb. için düşündü taşında 10 TL mi alsak dedi bende nette araştırdım 7 TL gibi alınıyormuş dedi o ne olur ne olmaz dedi 20 TL aldı zaten artarsa geri iade ederiz dedi...İnş. hakkımızda hayırlısı olur...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hocam kusuruma bakma. Deli gibi devir yapıyoruz 1 haftadır. Hala da devam ediyor. Dilekçeyi göstereli 3 gün oldu amma gel gelelim sana "dilekçe tamammış" demeyi beceremedim. Gündüz fırsat bulamadım, akşam unuttum. Dilekçeye de genel olarak onay verdikleri için çok da önemsemedim galiba :p Çok da bir şey yazmaya gerek yok dediler arkadaşlar. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Hocam kusuruma bakma. Deli gibi devir yapıyoruz 1 haftadır. Hala da devam ediyor. Dilekçeyi göstereli 3 gün oldu amma gel gelelim sana "dilekçe tamammış" demeyi beceremedim. Gündüz fırsat bulamadım, akşam unuttum. Dilekçeye de genel olarak onay verdikleri için çok da önemsemedim galiba :p Çok da bir şey yazmaya gerek yok dediler arkadaşlar. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Allah razı olsun haklısınız sene sonu genelde kamu kurumlarında işler yoğun oluyor siz hakkınızı helal edin böyle bir zamanda bir de ben sizi meşgul ettim inş. devir işlemlerinizi hayırlısıyla bitirmişsinizdir Allah kolaylıklar ve sabır versin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Engin Deniz

Zafer 2 ay önce kredi çektim. 1800 liraya yakın masraf gitti. Alırsam geri inan şu sıkışık zamanlarda süper olacak :D

Unut onu :p

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Enginnnnn :fiuw:

Unutun uleyyyyn :D El yazınız ile masrafları kabul ettiniz bi kere :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Valla yol açık, benim alacağım olsa hiç durmazdım.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

:bambam2: vay alçak

Unutun uleyyyyn :D El yazınız ile masrafları kabul ettiniz bi kere :p

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Silah mı dayadık arkadaşım başınıza ? Çekmeseydiniz. töbe töbe :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yav arkadaş niye banka sahibi sizmişsiniz gibi itiraz ediyonuz anlamıyorum :D

Bırakın alsın vatandaş geri? Banka mı batacak? Zarar mı açıklayacak? :p Ne zararı olacak Allah aşkına?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Kredi çekerken masraflara kuzu kuzu tamam denir. Sonra da mızıkçılık yapılır. :D Banka olsam önce tamam deyip sonra masrafa itiraz eden müşteriyi bir daha bankaya sokmam. :D

Bu konu her açıldığında yazarım. Müşteri gelir fiyatlamayı yaparım. Dolaşır gelir çekeceğim der. Krediyi kullanır, sonrada itiraz eder. Ben seni zorlamadım, kendi hür iradenle çektin, e ne bu itiraz?

İkinci olarak bu alınan para masraf değil "Komisyon"dur. Sen %1.30 la çekeceğin krediyi düşük bir komisyonla %0.99 a düşürebilir ve toplamda ödediğin komisyondan daha fazla kar edersin. Ama bizde bu işin adı "soygunculuk"tur. Hayat sigortasına laf eder, allah rahmet eylesin vefat eder, arkasında kalanlar bize dua ederler iyiki yapmışsınız sigortayı biz nasıl ödeyecektik krediyi diye.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

ulen Engin, tarihin en kısa süreli Mod olan adamı olursun bak söleyeyim :selo::crazy:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yav arkadaş niye banka sahibi sizmişsiniz gibi itiraz ediyonuz anlamıyorum :D

Bırakın alsın vatandaş geri? Banka mı batacak? Zarar mı açıklayacak? :p Ne zararı olacak Allah aşkına?

Harbiden lem....banka sanki babalarının bankası... :D sanki faizsiz para veriyor da bide masraf alıyor...geçiniz... :tongue: Ama hayat siigortası iyi bir şey... :good1:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çanakkale 2. asliye hukuk mahkemesi, çekilen kredinin dosya masrafını, eksper ücretini ve daha sonra yaptırdıkları tekrar yapılandırmada ödenen komisyon ücretinin tamamının yasal faiziyle iadesine karar vermiş :p Her şey değişir bu karardan sonra.

Takipte kal Zafer :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Mura
(düzenlendi)

Benim de Salı günü duruşmam var hayırlısı bakalım, son zamanlarda çok güzel haberler geliyor ama yine burası Türkiye her türlü sonuç çıkabilir...Umarım bu gelişmeleri davaya bakan Hakimler de takip ediyordur.:)))

tarihinde Recep Mura tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim de Salı günü duruşmam var hayırlısı bakalım, son zamanlarda çok güzel haberler geliyor ama yine burası Türkiye her türlü sonuç çıkabilir...Umarım bu gelişmeleri davaya bakan Hakimler de takip ediyordur. :)))

Bizim adliyede ki asliye hukuk hakimleri bu tarz davalarda tüketici lehine karar veriyor, çok ekstrem durum yoksa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...