İçeriğe Yönlendir

Kredi Dosya Masraflarının Geri Ödenmelerine İlişkin !

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum,siz yeterki ödemelerinizi düzgün yapın, haksız yere olan bir parayı aldıkları için siz onları tercih etmemeniz lazım aslında :)

Yorum bağlantısı

aynen öyle bedava vermiyorlar sonuçta krediyi resmi tefeciler faiz yeter onlara dosya masrafı dışında kredi türüne göre görünmeyen taksitler aracılığıyla alınan ücretlerde geri tahsil ediliyor bilginize not olarak yapı krediden masrafları geri aldık yine aynı bankadanda kredi alabildik

şüphesi olanlar için şöyle söylesim vermek istemeyen bankalar içinde direk kasa haczi yapılabiliyor kredi notu denen bi sistem var (KKB) kredi alınırken oraya bakılıyor siz zamanında ödeme yapıp kartlarınızı geçiktirmeden ödeme yaptıysanız siz bizden hakkınızı aldınız size kredi yok diyemiyor o kkb puanına bakılıyor

Yorum bağlantısı

Çekmek istediğiniz kredi ile önceki kredilerin dosya masrafı alıntılarıyla bir bağlantısı yoktur sorunda olmaz bununla iilgili tam detay isterseniz kuzenim av. herhangi bir ücret istemeden takibi açıp arkasında icra yolu ile masrafları geri alıyor yardımcı olabilirm şahsen benim bi sorunum oluşmadı masrafları aldım sonrada krediyi çekebildik.

Teşekkür ederim benimde kuzenim avukat :) 

Hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum,siz yeterki ödemelerinizi düzgün yapın, haksız yere olan bir parayı aldıkları için siz onları tercih etmemeniz lazım aslında :)

3 sene önce eski çalıştığım yerde 4-5 ay maaş alamayınca ödemelerimi aksatmış daha sonra başka işe geçince durumumu düzeltmiştim ancak o dönemki aksamalarım yüzünden hangi bankaya gittiysem bana kredi vermemişti bir tek Yapıkredi kabul etmişti kara gün dostu oldu biraz yani :) ayrıca hesabımda yine ykbde o nedenle yine ykb den kredi almayı düşünüyorum kredimi aldığımdan beri 1 taksit bile aksatmadım zaten o konuda endişem yok Allaha şükür.

Sanmıyorum.. Neticede bankalar kredi vermek için yarışıyor. Yapı Kredi den alamazsanız başka bankadan mutlak alırsınız.. 

Haklısınız da işte çok sancılı ve stresli bir süreç daha önce başıma geldi oradan biliyorum aslında en iyisi krediyi çekip ondan sonra araba aramak.

Ben bu duruma çok ihtimal vermiyorum çünkü bu şekilde bir işlem yapması halinde banka, yetkileri dışında kişileri yaptığı işlemden dolayı olumsuz fişlemiş olur ve bunun da cezası var. Yaparlarsa da kalıbına uyduruyorlardır. Bir bankacıdan en garanti bilgiyi alabiliriz. Farklı şubelerle görüştünüz mü?

Kalıbına uydururlar zaten kesin öyle birşey yaparlarsa.Hayır henüz görüşmedim zaten krediyi hemen almayacağım daha vakti var 

aynen öyle bedava vermiyorlar sonuçta krediyi resmi tefeciler faiz yeter onlara dosya masrafı dışında kredi türüne göre görünmeyen taksitler aracılığıyla alınan ücretlerde geri tahsil ediliyor bilginize not olarak yapı krediden masrafları geri aldık yine aynı bankadanda kredi alabildik

şüphesi olanlar için şöyle söylesim vermek istemeyen bankalar içinde direk kasa haczi yapılabiliyor kredi notu denen bi sistem var (KKB) kredi alınırken oraya bakılıyor siz zamanında ödeme yapıp kartlarınızı geçiktirmeden ödeme yaptıysanız siz bizden hakkınızı aldınız size kredi yok diyemiyor o kkb puanına bakılıyor

O zaman sıkıntı olmaz diyebiliriz kredi puanım yüksek gözüküyor ne kadar doğrudur bilemem ama merak edenler için https://www.findeks.comburadan bakmıştım.

Yorum bağlantısı

Haklısınız da işte çok sancılı ve stresli bir süreç daha önce başıma geldi oradan biliyorum aslında en iyisi krediyi çekip ondan sonra araba aramak.

Eğer araç kredisi kullanmak istiyorsanız (ki genelde ihtiyaç kredisinden daha düşük faizlidirler) Önce alacağınız aracı bulmanız şart.. Kredi için ruhsat vb isteniyor bankalardan.  ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eğer araç kredisi kullanmak istiyorsanız (ki genelde ihtiyaç kredisinden daha düşük faizlidirler) Önce alacağınız aracı bulmanız şart.. Kredi için ruhsat vb isteniyor bankalardan.  ;)

Evet taşıt kredisi çekeceğim vadesi daha uzun ayrıca.Artık bankaya rehinli olacak ama yapacak birşey yok  :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Evet taşıt kredisi çekeceğim vadesi daha uzun ayrıca.Artık bankaya rehinli olacak ama yapacak birşey yok  :)

Allah ödeme kolaylığı versin.  :flowers: Kredi ödeniyor, olmadığı zaman mal sahibi zor olunuyor. Her nekadar sıkıntı çektirselerde yinede bankalardan Allah razı olsun diyorum. Ev ve çok sayıda aracımı hep krediler ile aldım.. 

Yorum bağlantısı

Allah ödeme kolaylığı versin.  :flowers: Kredi ödeniyor, olmadığı zaman mal sahibi zor olunuyor. Her nekadar sıkıntı çektirselerde yinede bankalardan Allah razı olsun diyorum. Ev ve çok sayıda aracımı hep krediler ile aldım.. 

Amin hepimize.Kesinlikle haklısınız kredi çekmeden ev yada araba alamaz olduk  :) Borç yiğidir kamçısıdır diye boşuna dememişler 

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

kat be kat fazlasını sizden alacak, 3 e 5 e bakmaz.

Alamazlar :)  Şu an kredilerde dosya masrafı çekilen kredinin binde 5'i kadar. Üstünü alamazlar kanunen suç ;)

Yorum bağlantısı

kendiniz başvurursanız süreç birazcık daha uzuyor ama bir av. aracılığı ile kısalıyor bazıları yüzde ile çalışıyor bazıları kesin alındığı için icra yoluyla bankadan ücretini tahsis ediyor dediğim gibi isterseniz ben yönlendirme yapabilirim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben daha önce kredi kullandığım 3 bankaya geçen hafta perşembe günü iadeli taahütlü olarak dilekçe ile müracaat ettim, miktarları hatırlamadığım için bunun dökümünüde istedim.

Bakalım sonuç ne olacak, buradan paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ben şundan korkuyorum.Diyelim ki 300-500 tl neyse artık kesintimizi zor bela aldık diyelim..Daha sonra banka bizi mimleyecek..Hatta tüm bankalar bunu bilecek.Bu adamdan biz para kazanamıyoruz arkadaş.Adam aldığımızı bizden geri alıyor buna kredi vermeyelim diyecekler.Hatta k.kartlarında buna benzer sorunlar yaşandı.Yıllık kart ücretlerini geri alanların k.kartları iptal edildi.Banka bir ticari kurum ben bu müşteriyle çalışmak istemiyorum diyebilir.Nasıl müşteri banka seçebiliyorsa bankada müşteri seçebilir..Sonradan kredi ihtiyacımız olursa ne yapacağız ? Beni düşündüren kısmı bu...

Yok öyle olmuyor. Ben Finansbanktan 5100 TL aldım. Neredeyse ayda iki defa SMS geliyor. Şu kadar krediniz hazır diye. Sadece bu bankadan değil diğer bankalardan da aynı mesajlar geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Alamazlar :)  Şu an kredilerde dosya masrafı çekilen kredinin binde 5'i kadar. Üstünü alamazlar kanunen suç ;)

O zaman ufak bir hesaplamayla 30.000 lira için sadece 150 liramı alacaklar ? İnanasım gelmedi nedense umarım yanılırım :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

O zaman ufak bir hesaplamayla 30.000 lira için sadece 150 liramı alacaklar ? İnanasım gelmedi nedense umarım yanılırım :)

Aynen. Dosya masrafı 150 Tl olur. Ama sigortaya bişey diyemem.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Beni arayıp 1.000 liraya karşılık peşin ödeme 300 lira teklif ettiler. Temmuzda görüşülecek, isterseniz hemen verelim dediler.. Kabul etmedim.. :D

Yorum bağlantısı
Ali Deniz

KKB nin urettigi bireysel kredi notu bankalar icin sadece bir veridir. 1900 uzerin puanlama yapilan bu sistemde 1900 puaninizin olmasi herhangi bir bankadan istediginiz tutarda kredi alabileceginiz anlamina gelmez. Skoru 1900 olup da hicbir sekilde geliri olmayan yada belgeleyemeyen ornekler gormek mumkun. Gelir yoksa skor 1900 bile olsa banka kredi vermeyebilir. Skorun banka icin baglayici bir tarafi yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bende başvurayım,bakalım ne çıkacak.

Ben de hakem heyetine başvuru yaptım 6 ay sonra haber veririz dediler, bekliyoruz bakalım.

Yorum bağlantısı

Ben de hakem heyetine başvuru yaptım 6 ay sonra haber veririz dediler, bekliyoruz bakalım.

Nisan 2014 'den itibaren bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yasal faizini de alabilecek miyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yasal faizini de alabilecek miyiz acaba?

Ben öyle istedim ya, bakalım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben öyle istedim ya, bakalım...

ben ödeyecek olsaydım faiz veririm derdim, kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bana 2017 yılına kadar verirler diye tahmin ediyorum,yoksa 10 yıl olacak. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eylülde müracat etmiştim... Bu ay aldım ben Finansbank'tan.. Eksiksiz ödediler ama faiz de istemiştim.. faiz ödemediler.. Sesimi çıkarmadım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eylülde müracat etmiştim... Bu ay aldım ben Finansbank'tan.. Eksiksiz ödediler ama faiz de istemiştim.. faiz ödemediler.. Sesimi çıkarmadım.. 

Abi bankaya mı hakem heyetine mi müracaat ettin?

Ben faizini istemiyorum (matbu dilekçede istedim) ana paramı bile ödeseler yeterli :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...