İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Tamara Lazgiyeva

Samsung pişmanlıktır :p

hayir degil

cok iyi telefon,bana Turkiyede cok yardim etti

ben kendim salak,Samsungun ne sucu

telefon cok guclu,onu kullanmasini ogrenmek lazim,dikkatli olmak lazim

ben kiymetini bilmedim,simdi bunu anladim ama elime gecmiyor artikgirl_cray.gif

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Samsung bilmeden çıkmaz sokağa girmektir :p

yok ya

onu zamaninda incelesen,baya calisir

ama cok,cok akilli telefongive_heart.gif

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

yok ya

onu zamaninda incelesen,baya calisir

ama cok,cok akilli telefongive_heart.gif

Anlaşamıyacaz, ios forever :p

Yorum bağlantısı

Note3'ü Kazakistan'dan getirmek daha iyi olabilir. Bazı ülkelerde n9005 kodu ile snapdragon işlemcili modeller kullanılıyor. Pratik kullanımda çok fark yok dense de daha yeni nesil işlemci ve daha güçlü kamera özellikleri yüzünden 9005 bulunabilirse iyi olur. Ülkemizde n9000 kodu ile resmi dağıtım yapılıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Note3'ü Kazakistan'dan getirmek daha iyi olabilir. Bazı ülkelerde n9005 kodu ile snapdragon işlemcili modeller kullanılıyor. Pratik kullanımda çok fark yok dense de daha yeni nesil işlemci ve daha güçlü kamera özellikleri yüzünden 9005 bulunabilirse iyi olur. Ülkemizde n9000 kodu ile resmi dağıtım yapılıyor.

Saygılarımla.

evet fiyat orda daha uygun ama kayidetmeden biktim ve sonra sadece 1 numara kullanabiliyorsun

sizin anlatiginiz kodu ne ozeligi var,ben anlamadim ozur dilerim

mesele neyi eksik olcak,Turkiyede alsam?

Anlaşamıyacaz, ios forever :p

ios nedir?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

evet fiyat orda daha uygun ama kayidetmeden biktim ve sonra sadece 1 numara kullanabiliyorsun

sizin anlatiginiz kodu ne ozeligi var,ben anlamadim ozur dilerim

mesele neyi eksik olcak,Turkiyede alsam?

ios nedir?

Kısaca, ülkemizdeki modeller exynos olarak tabir edilen eski nesil işlemci. Bu işlemcinin yeterli kapasitede olmaması nedeni ile 8 çekirdekli kullanıldığı düşünülüyor. Ayrıca video çekiminde kamera hd dediğimiz 1920x1080 çözünürlükte.

Alternatif seri ise, yeni nesil mimarisi olan bir işlemci kullanıyor ve 4 çekirdek olarak geliyor. Daha verimli olduğundan ve az enerjiden dolayı daha az ısınıyor. Video çekimi ise dünyada çok yeni olan 4k yani ultra hd diye tabir edilen şekilde.

Bu ayrıntılar, 9005 kodlu modeli profesyonel kullanıcıların gözünde daha üst sebiyeye taşıyor, eğer daha ucuza 9005 serisi almak mümkünse tercih edilmeli. Sizin böyle bir imkanınız olabilir diye yazdım. Yoksa ülkemizdeki modeller sorunsuz kullanılabilir, bir problem yok bu konuda.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Kısaca, ülkemizdeki modeller exynos olarak tabir edilen eski nesil işlemci. Bu işlemcinin yeterli kapasitede olmaması nedeni ile 8 çekirdekli kullanıldığı düşünülüyor. Ayrıca video çekiminde kamera hd dediğimiz 1920x1080 çözünürlükte.

Alternatif seri ise, yeni nesil mimarisi olan bir işlemci kullanıyor ve 4 çekirdek olarak geliyor. Daha verimli olduğundan ve az enerjiden dolayı daha az ısınıyor. Video çekimi ise dünyada çok yeni olan 4k yani ultra hd diye tabir edilen şekilde.

Bu ayrıntılar, 9005 kodlu modeli profesyonel kullanıcıların gözünde daha üst sebiyeye taşıyor, eğer daha ucuza 9005 serisi almak mümkünse tercih edilmeli. Sizin böyle bir imkanınız olabilir diye yazdım. Yoksa ülkemizdeki modeller sorunsuz kullanılabilir, bir problem yok bu konuda.

Saygılarımla.

aaaaaa Kazakistanda Not3 - 1613tl :shok:

cok farkliymis fiyat

acaba evden mi gondersinler desem :unsure2:

Yorum bağlantısı

Oldukça fiyat farkı var. Burada bir süre 1900-2000.tl aralığında kalır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

ups sanirim biraz beklemek lazim :unsure2:

1-2 ay sonra baya dusecek fiyat

nerdeyse 1100-1200 tl alabilirler bana memlekette

Turkiyede zamanla azlaniyor mi fiyat?

mesele 1 ay sonra alsam

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Oldukça fiyat farkı var. Burada bir süre 1900-2000.tl aralığında kalır.

Saygılarımla.

bende bunu sordum)))

Yorum bağlantısı

Samsung piyasaya ilk çıktığına bir iki ay yüksek fiyatta kalır. Sonra 200-250tl düşer ve doğru fiyat noktası bu olur. Ara sıra magazaların, internet sitelerinin kampanyaları ile ufak çaplı avantajlar olabilir. Örneğin note serisi eylül aylarında tanıtılır. 2.200 olarak belirlenen fiyat, şu sıralar 1.900-2.000.-tl aralığında. İki üç aya bu fiyat aralığında gidecek. Baharda galaxy serisinin s5'i tanıtılacak. Bu sene bu model daha erken çıkacak gibi. O mod piyasaya girdiğinde yine biraz indirim olur. 1500-1650 seviyeleri. Daha sonra yeni note çıkana kadar bu fiyatlarda seyreder.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Kargo ile göndermeleri icin önceden imei kaydi yapilip bildirilmesi gerekiyor sanirim. Aksi takdirde gümrükten telefon gecemez. Kayit icin 115 tl harc ve kayit ücreti ödemek yerine KVK'dan almaniz daha mantikli. Hem ugrasmayacaksiniz hemde 2 yil garantili olacak.

zaten kargoyle gondermezler

annem kendisi gelecek veya birisiyle gonderir abim

sadece bu kayidetmesi cok sıkiıcı :s  ve sadece bir numara kullanabilirim,oda cok kotu

mesele zamanla baska numara kullanmak istersem,yeni telefon almak lazim (((

ama Evren bey anlatigi kod onemli, onu ne yapacam? :unsure2:

kafam karisti valla :yildizlar:

oyuzden hic sevmiyorum telefon satin almaya,herzaman hediye olarak geliyor,bende kafami yormadan kullaniyorum

10 tane ev dosemek gerekirse hic yorulmam hepsini kendim alırım ama bir telefon almak bu kadar da zor olur mı ya :crazy:

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

bır de sey soracaktım

Samsung duos nasıl?

sımdılık onu alsam dusunuyorum,sonra fıyat dusunce not3 alırım

2 telefon olmalı bence

cunku bıri bozulsa telefonsız kalmam,simdi kaldıgım gibi

sizce nasıl,iyi mi telefon?

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

aaaa pembe rengi varmis girl_tender.gif

sadece bu arka kapagini anlamadim,cok sacma girl_pardon.gif

deri degilmis

neicin yapmislar

1378324442-410.jpgpreview_5ff2b7227c6712133e09056cd4261703

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bır de sey soracaktım

Samsung duos nasıl?

sımdılık onu alsam dusunuyorum,sonra fıyat dusunce not3 alırım

2 telefon olmalı bence

cunku bıri bozulsa telefonsız kalmam,simdi kaldıgım gibi

sizce nasıl,iyi mi telefon?

Bence duos alacağınıza note 2 yi yaptırıp kullanın. Hangi renkti bu arada ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Bence duos alacağınıza note 2 yi yaptırıp kullanın. Hangi renkti bu arada ? :)

evet simdilik oyle yapacam,cunku yeni yildan sonra not3 duos cikacakmis, onu bekliyecem

benim beyaz

Saygılarımla.

rusca arastirdim,simdi hepsini anladim))

bunlari siz anlatmaya calisiyordunuz dimi

Samsung Galaxy Note 3 N9000 with 3G connectivity

Samsung Galaxy Note 3 N9002 with dual SIM card support

Samsung Galaxy Note 3 N9005 with 3G & LTE connectivity.

sadece anlamadim

arkadaslar yaziyor,resmi olarak Kazakistanicin su model Samsung Galaxy Note 3 N9000 with 3G connectivity

ama bunuda satiyorlarmis buyuk magazalar Samsung Galaxy Note 3 N9005 with 3G & LTE connectivity.

yeni yildan sonra bu model gelecekmis Samsung Galaxy Note 3 N9002 with dual SIM card support

Yorum bağlantısı

evet simdilik oyle yapacam,cunku yeni yildan sonra not3 duos cikacakmis, onu bekliyecem

benim beyaz

rusca arastirdim,simdi hepsini anladim))

bunlari siz anlatmaya calisiyordunuz dimi

Samsung Galaxy Note 3 N9000 with 3G connectivity

Samsung Galaxy Note 3 N9002 with dual SIM card support

Samsung Galaxy Note 3 N9005 with 3G & LTE connectivity.

sadece anlamadim

arkadaslar yaziyor,resmi olarak Kazakistanicin su model Samsung Galaxy Note 3 N9000 with 3G connectivity

ama bunuda satiyorlarmis buyuk magazalar Samsung Galaxy Note 3 N9005 with 3G & LTE connectivity.

yeni yildan sonra bu model gelecekmis Samsung Galaxy Note 3 N9002 with dual SIM card support

Evet siz cevabı bulmuşsunuz hem de fazlasıyla. Çift sim kartlı modeli ben de bilmiyordum varmış demek. Yalnız anladığım kadarı ile Kazakistan'a da resmi dağıtılan model n9000. İthalat şartlarını bilmiyorum Kazakistanda ama bizdeki 9005 serisi tamamen yurtdışından alınan telefonlar. Yani bir mağzada resmi satışı yok. Ya da resmi distribütör dışında alternatif bir şirket bu seriyi getirmiyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

bugun Teknosada gordum Nod3

boyutlari ayne Nod2 gibi,sadece ekran azicik daha buyuk

gercek cok hizli,resimler daha canli,video gormedim,sanirim oda cok guzel

Nod2 ve Nod3 bence cok fark yok,yane illaki Nod3 almam lazim diyecek fark ben gormedim

beklediklerimi goremedim

oyuzden bekliyecem Nod3 Duos

tam gun gezdim,bir duzgun servis bulamadim

nasil  boyle ya((

Samsunga gittim,onlar sadece pazartesi alacaklarmis,ne kadar surer belli degil((

arkadaslar siz nereye gidiyorsunuz boyle zamanda?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bugun Teknosada gordum Nod3

boyutlari ayne Nod2 gibi,sadece ekran azicik daha buyuk

gercek cok hizli,resimler daha canli,video gormedim,sanirim oda cok guzel

Nod2 ve Nod3 bence cok fark yok,yane illaki Nod3 almam lazim diyecek fark ben gormedim

beklediklerimi goremedim

oyuzden bekliyecem Nod3 Duos

tam gun gezdim,bir duzgun servis bulamadim

nasil  boyle ya((

Samsunga gittim,onlar sadece pazartesi alacaklarmis,ne kadar surer belli degil((

arkadaslar siz nereye gidiyorsunuz boyle zamanda?

Forumda servis bahtsızı olarak adım çıktı. :p

Malesef Samsung Service Center'a götürüyorum, hizmet ve arıza tamir süreci konusunda kalite sıfır. Yedek telefonda sadece serviste 10 gün kalırsa veriliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Forumda servis bahtsızı olarak adım çıktı. :p

Malesef Samsung Service Center'a götürüyorum, hizmet ve arıza tamir süreci konusunda kalite sıfır. Yedek telefonda sadece serviste 10 gün kalırsa veriliyor. 

bende gittim bugun Samsunga,birakin dedi,pazartesi bakacaz veya pazartesi gelin

sorusturdum  dediler Profilo avmin onunde cok var servisler

gittim,o kadar da cok degil ama hepsi ayne dediler,birakin pazartesi bakacaz((

bu kadar zor olacak diye bilmiyordum :crazy:

ama ben bulcam :elisopali:

bulcam.sonra sana haber veririm ;)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Samsung Galaxy Note II Kullananlar Kulübü
1-Mustafa KOÇAK
2-Evren İskent
3-Ayhan Esen
4-Onur Demir
5-Cem Işık (şu an g2) 
6-Cavit Çırakoğlu
7-Eren Kısa
8-Recep Güney
9-Engin Deniz
10-Mahmut Akbulut
11-Nazım Kaya
12-Necati Öner
13-Tamara Lazgiyeva
14-Mert Boran 
:)

Mert yukledin mi 4.3

Abi şimdi gördüm mesajını daha vaktim olmadı baya güzel gözüküyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...