İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Nazım Kaya

duyduğum  kadarıyla orginali ile görüntü kalitesi farkı varmış çözünürlük farkıda

ekranda bir sıkıntı yok ki kullanıyorum şu an sadece üzerindeki cam çatladı  

bu da mı gol değil :(

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Cam,ekran, krom, hepsi birleşikmiş. :(

Yorum bağlantısı
Onur Demir

cam ekranla ce cerve ile degisiyor hepsi takim yane.

via Note2

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)

Bizim konu, one, discovery, g2 pro modellerinin biraz gölgesinde kaldı galiba.

10 aylık kullanım sonunda pil performansından, stabiliteye kadar gayet memnun kaldığım Note2'nin başarısını diğer modellerde de görmek inşallah kısmet olur:)

Android'de cihazların ilk alındığındaki memnuniyet durumları zamanla sistemin yüklenmesi ile işlemci ekran kartı bileşen uyumsuzlukları ve ram'in uygun kullanılamaması nedeni ile problemler yaratabiliyor.

Bu açılardan note2 kalibrasyon güncellemesine bile ihtiyaç duymayarak güzel bir sınav verdi.

Birçok konuda Lg'nin gelecek vaadettiğini belirtmiştim ve Nexus ile başlayan yükseliş Lg'yi farklı bir noktaya getirdi gerçekten. Uzun süredir çok güzel modelleri yazılım desteğinde eksiklikler nedeni ile piyasada barındıramayan Lg, g2 ile piayasaya bu sefer ağırlığını koydu gerçekten.

Motorola tekrar piyasadan silinirken, yeni modeller yüzünü göstermeye başladı. Sony z1 ile ikibin üstü ilk modelini çıkardı. Nokia'da en pahalı modeli 1020 ile geliyor. 41mp'lik kamerası ile fark yaratan cihaz, nokia-wm ortaklığının başlangıcı arefesinde son tasarlanan modellerden biri olarak piyasayı etkilemeyi amaçlıyor ancak ikibin üstü fiyatı nokia severleri bile kızdırdı.

Bu sene genel kanı, yeni geliştirilen işlemciler gelene kadar modellerin ara model olarak kabul edilmesi yönünde. Hatta 3gb ram'li Note3 bile telnolojik olarak 2gb ram'e geçişteki etkiyi yaratmamış gözüküyor. Tabi buna Android yazılımının cihazlara yetişememesi de etki ediyor. Androidin 4. Jenerasyon yazılım jellybean , güncel sürümleri ile yeni modellere iyi eşlik edemedi. Samsung'un amiral gemisi modellerinden S4 uzun süre yazılımsal sorunlarla boğuşurken, diğer markalar bu sorunları yaşamamak adına durumdan ders çıkararak güncel modellerini androidin güncel versiyonlarıyla çıkardılar fakat 5. Jenarasyon "key lime pie" ile farklı bir dünya vaadediliyor.

Eski bir androidçi olarak belitmeliyim ki, genelde büyük hayaller vaadeden Android yazılımlarının ana güncellemeleri her zaman stabilite versiyonlarına ihtiyaç duymuşlardır. Yani android 5'de bir süre iniş çıkışlara gebe.

Bütün bu gelişimlerle beraber note2'nin yeri ne olacak denirse;

Öncelikle bu büyüklükteki bir ekranı günlük yaşama tasarımla adapte ettiği için diğer rakipleri ar-ge'lerinden bir miktar tasarruf etmişlerdir. Önyargılar yıkıldı, tepsi, tabla, takoz gibi küçümseyici sıfatlar telefonun başarısı ile kaybolup gitti. Kalem konusu ise rakiplerince simule bile edilemiyor ki bu da Note2'yi sadece halefi ile alternatif yapıyor.

Hala memnunum. Uzun süre kullanımdan dolayı bir değişim isteğim olsa da aynı derecede tüm yönlerden mutlu edecek bir model olmadığı gibi, sadece parlaklığı düşük ve donuk duran ekranı yüzünden değişimi de haketmiyor. Bu nedenle note3'e şimdilik uzağım.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Yılın üreticisi: Samsung

Yılın akıllı telefonunun yanı sıra farklı kategoriler altında "yılın en"leri de açıklandı. Samsung, "yılın üreticisi" seçilirken Samsung Galaxy S4'te "2013'ün en inovatif telefonu" ve Samsung Galaxy Note 2'de "en iyi multimedya telefonu" seçildi.

http://shiftdelete.net/htc-one-2013un-en-iyisi-mi-47600.html?ref=promo

Dünya gerçekelri ile bizim forum gerçekleri biraz farklı :)

Tabi bu tip ödüllerde, reklam-gelir ilişkisinin payı büyük olduğundan farklı ödüllerde farklı markalar sadece öznel sebeplerle değil biraz da duygusal sebeplerle birinci olabiliyorlar.

Geçen gün discovery kanalında 3-4 adet ev sinema sistemerini deniyorlar. YArışan cihazları gözü bağlı biri aynı noktadan aynı sahneden dinliyor ve en iyi sesi hangi cihazla aldığını soruyorlar. 8.000 Paund'luk markasını bilmediğim bir cihaz, 2.000 Pound'luk Bose ki bunlar dect sistem olarak yarışıyor, en son 300 pound'lık Sony'nin blueray oynatan tümleşik cihazı. Kişi Sony'yi beğendi. Bu öznel bir yaklaşım ve aslında çok pahalı cihazların ses kalitesinin kötü olduğunu tabi ki göstermiyor fakat kalite algısı özellikle seslerde soyut olduğundan daima pahalı olan iyidir mantığı yanlıştır. Bu açıdan bakınca mesela ev sinemasında dect sistem harici ürünleri pek beğenmesem de; LG'nin ses kalitesini ortlama bir ev için yeterli görüyorum.

Samsung ise ses sistemi üreticilerine göre daha kalıcı bir başarıya, yıllardır kaliteli modeller çıkararak attı. Galaxy serisinden önce akıllı olmaya çalışan ancak yürüme aşamasına geçemeden emeklerken düşen çok modelini gördük Samsung'ta. Nokia'da ise stabil olmayan ama çok özelliği olduğu için klasik yazılımlara tercih edilen symbian platformu üzerine çıkarılan farklı ama aslında tabanda birbiri ile aynı özelliğe sahip cihazlarla rekabet etti. HAtta lider oldu. Hatta N serisi ile beraber, fotoğraf ve müzik ağırlıklı modellerini ayırdı. Apple devriminden sonra Samsung'ta artık piyasanın kör topal, özelliği var ama pratik kullanımda yokmuş gibi telefonlarla devam edemeyeceğini anladı ve bir model önce dokunmatik ekranlarından şikayetçi olan kullanıcıları Galaxy ile memnun etti ve artık dokunmatik ekran konusu sorun olmaktan ya da Apple ile mukayese edilmekten çıktı. Bugün En kötü dokunmatik ekran telefon bile alınırken, kimse ekranın hassasiyeti kötüdür diyerek tercih etmemezlik yapmıyor. Nokia rekabet bile edemedi bu durumla sonunda satıldı. Lg geriden hızla geliyor. Akıllı telefon piyasasının aslında diğer markalara göre en eski ve deneyimli temsilcisi HTC ise zorluk yaşıyor.

Yine de güncel modellere bakınca en azından artık kullanıcılar her yeni modelde daha üstün özellik bulabiliyorlar ve eski modeller de hala işyapa durumda.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Samsung donanıma ayırdığı bütçe ve zamanın %1'ni yazılıma ayırsa çok daha iyi olur. Sabah s2'ye 4.1.2 sıfırdan kurdum.  Gerçekten kağnı gibi. Ali Cihangiroğlu HTC den bahsediyor. ONE x ve One S kullandım onlarda yavaş ve kasılmalar oluyor. Bu yüzden Android'i güçlendirip en az arka plan uygulamaları ile daha stabil hale gitirerek Samsung daha da güçlenecektir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Dünya gerçekelri ile bizim forum gerçekleri biraz farklı :)

Forum yanılıyor olamaz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Deniz

Dün çinden aldığım Spigen arka kapak elime geçti. Zaten büyük olan telefon biraz daha büyüsede, darbelere karşı dayanıklı oldu.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün çinden aldığım Spigen arka kapak elime geçti. Zaten büyük olan telefon biraz daha büyüsede, darbelere karşı dayanıklı oldu.

Ne özelliği var?

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Ne özelliği var?

Kenarları kauçuk slikon gibi ince değil.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kenarları kauçuk slikon gibi ince değil.

Oooo, bayağı özellikliymiş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Oooo, bayağı özellikliymiş :D

Ütü yapıp, çamaşır yıkıyor. Alt tarafı kapak yahu ne yapabilir ki ? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Samsung donanıma ayırdığı bütçe ve zamanın %1'ni yazılıma ayırsa çok daha iyi olur. Sabah s2'ye 4.1.2 sıfırdan kurdum.  Gerçekten kağnı gibi. Ali Cihangiroğlu HTC den bahsediyor. ONE x ve One S kullandım onlarda yavaş ve kasılmalar oluyor. Bu yüzden Android'i güçlendirip en az arka plan uygulamaları ile daha stabil hale gitirerek Samsung daha da güçlenecektir.

S2 ye 100 den fazla rom kurdum, hiç birinde yavaşlık hissetmedim. Bence senin telefonun bozuk, sana bozuk :p:D

Senle konuştuktan sonra telefonu o haliyle satıp note 2 ye geçtim. Orjinal rom olmamasına rağmen bi kere donma kasılma yok (4.1.2) ama telefon çok büyük hiçbir yere sığmıyor. Allah'tan iş elbiselerimizin cepleri biraz geniş :)

Bu arada 4,3 sürümü yükledim pek beğenmedim. Samsung ve google sanırım kendi güvenliğini biraz daha ön plana çıkartmaya başlamış gibi. Yakında ios gibi kapalı devre olursa hiç şaşırmam. Forum sitelerinde 4.3 ile telefonları izlemeye başlayacaklarını okudum. Zaten ha bire bişeyler soruyor 4.3 te. ekran kilidi ve dosya yöneticisi menüsüne bayıldım. Ama olmazsa olmazım arama kayıt özelliği olmadığından pek beğenmedim. Ayrıca uygulama gizleme yok. Uygulamayı devre dışı bırakıyor. Kısacası 4.1.2 den fazlası pek yok. Note 3 özelliklerini de kurdum, kalem uygulaması iyi gibi. 

4.2. gelmeden 4.3 mü verecekler acaba. Verseler bile sanırım TR en son olur gene. dünya ile aramızda yaklaşık 6 ay oynuyor her rom da. Ama zaten orjinal rom  kullanmadığımdan benim için sorun yok.

Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

bana yardim lazim lutfeeeenngirl_cray.gif

telefonumu cok seviyorum coooook ama 2 gun once bozuldu

gecen sene annem dogum gunume hediye yapmisti,20 gun sonra beraber yine dogum gunumu beraber kutluyucaz dusunuyordum ama elimden dustu?3 gun normal calisti sonra oldu girl_cray.gif

telefonculara gittim,350 tl diyor tamer ve garanti vermiyor

emmc chip entegresi arizali diyorgirl_sad.gif

3 telefoncuya gittim ayne sokakta,sanirim onlarin hepsinde bir servis center

simdi sislide bakacam ama iyi birsey duyarim diye sanmiyorum

telefonsiz kaldim

telefonumu cok seviyorum,gercek cok akkili,benden akilli olduguna 100% eminim

siz belki bilirsiniz,nerde saglam servis var diye yazdim

ve bu arada not 3 almaya dusunuyorum

en uygun 2100tl buldum ama pek guvenmiyorum onlara

belki bilginiz var nerde uygun fiyata ve kalitesine guvenilecek alabilirim?

aslinda memleketten bana gonderebilirler ama sıkıldım kayidetmeden,hic hosuma gitmedi

lutfen eger bilginiz varsa bana acil lazim

telefonumu cok ozledim girl_cray.gif

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bana yardim lazim lutfeeeenngirl_cray.gif

telefonumu cok seviyorum coooook ama 2 gun once bozuldu

gecen sene annem dogum gunume hediye yapmisti,20 gun sonra beraber yine dogum gunumu beraber kutluyucaz dusunuyordum ama elimden dustu?3 gun normal calisti sonra oldu girl_cray.gif

telefonculara gittim,350 tl diyor tamer ve garanti vermiyor

emmc chip entegresi arizali diyorgirl_sad.gif

3 telefoncuya gittim ayne sokakta,sanirim onlarin hepsinde bir servis center

simdi sislide bakacam ama iyi birsey duyarim diye sanmiyorum

telefonsiz kaldim

telefonumu cok seviyorum,gercek cok akkili,benden akilli olduguna 100% eminim

siz belki bilirsiniz,nerde saglam servis var diye yazdim

ve bu arada not 3 almaya dusunuyorum

en uygun 2100tl buldum ama pek guvenmiyorum onlara

belki bilginiz var nerde uygun fiyata ve kalitesine guvenilecek alabilirim?

aslinda memleketten bana gonderebilirler ama sıkıldım kayidetmeden,hic hosuma gitmedi

lutfen eger bilginiz varsa bana acil lazim

telefonumu cok ozledim girl_cray.gif

Geçmiş olsun, narin telefonlar kullanıyoruz, benimkinin metailk kısmı çok kötü oldu. Değişimi çok pahalı. Çare yok. :(

Note 3 kvk'da 1899 tl. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamara Lazgiyeva

Malesef telefon dustumu garantiye girmiyor. Keske kasko yaptırsaydınız

telefona kasko yapılır mı? :unsure2:

garantiye girsede ise yaramaz

cunku onun garantisi Kazakistanda (((

bugun arastirdim,malesef gercek degistirmek pahali cikiyor

ama 350 degil,300 yapilir

birde bu var,dusmeden bu parca yanmaz,onu sadece programla yakmak mumkun

hepinize not

eger sizin telefon bir noktada kaldiyse,dondu diyelim, mmmm bilmiyorum turkce nasil dogru,yane bir pozda kaldi,ileri gitmiyor

sakin pili cikarmayin,telefon yeniden baslatmak icin ozel bir kombinasyon kullanin

Desire S icin : power+volUP+volDOWN.

Desire Z icin : power+volDOWN+trackpad

veya size yakin telefoncuya gidin ama dikkatli olun,belki oda sizden cok bilmiyor,oyle de olabilir

Geçmiş olsun, narin telefonlar kullanıyoruz, benimkinin metailk kısmı çok kötü oldu. Değişimi çok pahalı. Çare yok. :(

Note 3 kvk'da 1899 tl. :)

aaaa ne guzel fiyat

kvk nerede?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...