İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Ersin Özkaya

elm 327 yi tabletten kullana bilirmiyiz arkadaşlar ?

Tabiki usb ile bağlantı yapabilrisiniz.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
(düzenlendi)

Öncelikle kabloyu tedarik ettim ve gerekli  modifiye işlemini yaptım.

Araca bağladım pc ayarı gerekli modifiyeler ok.

Fakat 2 tane sorum olacak.

2009 da eco mod açılmadı. Aracın versiyonu 2008in sonralarına ait. Ben bu yazılımı elimdeki imkanlar ile güncelleyebilir miyim ?

ikinci sorum ise sanırım aracın termostatı ile ilgili bir yerler karıştırdım veya termostatımda bir sorun var. Aracım lpg li , yanılmıyorsam 40-45 C de lpg ye geçiyor. Araç lpg ye geçmesine rağmen kadrandaki ısı göstergesi neredeyse hiç hareket etmiyor. Sonra kafasına göre yavaş yavaş artıyor ve ortada 90C de durması gerekirken 90C yi geçiyor.

Sizce bunun için ne yapabilirim ?

tarihinde Volkan Doğrular tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Öncelikle kabloyu tedarik ettim ve gerekli  modifiye işlemini yaptım.

Araca bağladım pc ayarı gerekli modifiyeler ok.

Fakat 2 tane sorum olacak.

2009 da eco mod açılmadı. Aracın versiyonu 2008in sonralarına ait. Ben bu yazılımı elimdeki imkanlar ile güncelleyebilir miyim ?

ikinci sorum ise sanırım aracın termostatı ile ilgili bir yerler karıştırdım veya termostatımda bir sorun var. Aracım lpg li , yanılmıyorsam 40-45 C de lpg ye geçiyor. Araç lpg ye geçmesine rağmen kadrandaki ısı göstergesi neredeyse hiç hareket etmiyor. Sonra kafasına göre yavaş yavaş artıyor ve ortada 90C de durması gerekirken 90C yi geçiyor.

Sizce bunun için ne yapabilirim ?

Eco mod için bir sey diyemeceğim.Bilgim yok.

Termostat için oncelikle hangi programı kullandınızı söylerseniz belki yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Problemi çözdüm teşekkürler. Tek problem ekomod onu yapamadım. Gerekli tikleri koydum fakat ekomod menüde gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

vw bu olay daha güzel, araca gizlenmiş özellikler daha fazla. Herhangi bir ampulun nekadar parlak yanmasını bile ayarlayabiliyorsun :D

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Problemi çözdüm teşekkürler. Tek problem ekomod onu yapamadım. Gerekli tikleri koydum fakat ekomod menüde gözükmüyor.

o zaman eco mod yoktur. ben butun kutucukları işaretleyip kaydettiğimde araba hiç çalışmamıstı. İşlemleri geri alınca düzeldi. Sonra fazla kurcalamadım.

vw bu olay daha güzel, araca gizlenmiş özellikler daha fazla. Herhangi bir ampulun nekadar parlak yanmasını bile ayarlayabiliyorsun :D

Hangi programla yapabiliriyorsun? Birde cihaz modifiye istiyor mu bu işlem için yoksa modifiye etmeden de olabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Hangi programla yapabiliriyorsun? Birde cihaz modifiye istiyor mu bu işlem için yoksa modifiye etmeden de olabiliyor mu?

Ben yapmıyorum arkadaş yapıyor, kendisine sorarım bilgi veririm.

Yaptığı uygulamalardan aklıma gelen birkaçtanesi. Caddy'e yapmıştı birçok seat ve vw'ede benzer uygulamaları yaptı.

Amerikan park uygulaması yaptı, orijinal park lambasını daha kısık yaktı veya tamamen iptal etti(amerikan parktan sonra). kontağı açınca bütün gösterge ışıkları yanıp devir ve hız göstergesi sonuna kadar çıkıp inmesini ayarladı. Arka sis lambasını park konumuna aldı(5w normal park gibi) aklıma gelenler bunlar.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

...

Arka sis lambasını park konumuna aldı (5w normal park gibi) aklıma gelenler bunlar.

Bunu yaparken arkadan geleni düşünüyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bunu yaparken arkadan geleni düşünüyor musunuz?

Gereksiz yere arka sislambasını açanlar gibi rahatsız eden veya tehlike yaratacak bir durum yokki ortada.

Yapılan işlem bu, normalde sadece üst kısımdaki park lambası alt kısım sis lambası, ufak bir kodlama ile onunda park lambası şisdetinde yancak şekilde ayarladı. Arka sislambasını yakınca ise normal parlaklığında yanıyor.(ön kısma uygulanan amerikan park gibi yani)

vzZAyR.jpg

Normalde sis lambası bu şekilde parklak.

jJBrNn.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Gereksiz yere arka sislambasını açanlar gibi rahatsız eden veya tehlike yaratacak bir durum yokki ortada.

Yapılan işlem bu, normalde sadece üst kısımdaki park lambası alt kısım sis lambası, ufak bir kodlama ile onunda park lambası şisdetinde yancak şekilde ayarladı. Arka sislambasını yakınca ise normal parlaklığında yanıyor.(ön kısma uygulanan amerikan park gibi yani)

Normalde sis lambası bu şekilde parklak.

Şiddeti ayarlanmışsa sorun yok, diğer türlü kazaya bile sebebiyet verir Allah korusun..

Arka sisleri gece-gündüz, yağmurlu-yağmursuz, sisli-sissiz, gereksiz yakanlara saydırmadan geçmiyorum.. :)

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Şiddeti ayarlanmışsa sorun yok, diğer türlü kazaya bile sebebiyet verir Allah koruzun..

Arka sisleri gece-gündüz, yağmurlu-yağmursuz, sisli-sissiz, gereksiz yakanlara saydırmadan geçmiyorum.. :)

Aynı konuda bende şikayetciyim. Gereksiz yere arka sis lambasını(daha güzel görünüyor araç sanıp yakıyorlar) sinir oluyorum.

Arkadaşlarım arasındada var 2-3 kişi diyorum illede orda bir kırmızı ışık olsun istiyorsan arkadan delip park lambası takalım içine  niye uğraşıcam arka sisi açıyorum olup bitiyor diyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tıraşçı

Çok güzel bir konu. Bir nefeste bütün mesajları tek tek okudum. En kısa zamanda hemen bir kablo alacağım. Şu dijital hız da olsa süper olurdu. :-)

Yorum bağlantısı
Serdar Erkiz

Merhaba.Bende ford focus 2009 titanyum paket araç sahibiyim. Ancak göstergesinde sıcaklığı fahrenhayt olarak gösteriyor .Bu konunun birçok sayfasını okudum. Bahsedilen program ve aşağıdaki ürünle bunu düzeltebilir miyim. Ayrıca ek olarak ta radyo ismini ve çalınan şarkının adını gösterge panelindeki djital ekranda  görebilir miyim.

Ürün şu(emin olmak için sormak istiyorum):

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bd-ii-elm-327-usb-arac-ariza-tespit-turkce-prog-109718648

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Merhaba.Bende ford focus 2009 titanyum paket araç sahibiyim. Ancak göstergesinde sıcaklığı fahrenhayt olarak gösteriyor .Bu konunun birçok sayfasını okudum. Bahsedilen program ve aşağıdaki ürünle bunu düzeltebilir miyim. Ayrıca ek olarak ta radyo ismini ve çalınan şarkının adını gösterge panelindeki djital ekranda  görebilir miyim.

Ürün şu(emin olmak için sormak istiyorum):

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bd-ii-elm-327-usb-arac-ariza-tespit-turkce-prog-109718648

Bunu düzeltmek için bu ELM kullanmanıza gerek yok. Eğer aracınızdaki tüm birimler değişmişse, yani yol / menzil gibi değerler "mil" ve sıcaklık değerleri "fahrenheit" ise bu durumda yol bilgisayarınızdaki ayarlar "imperial" şeklinde seçilmiştir. Bunu "metrik" yaparsanız düzelir. Ama yol ve menzil "km" ise, ancak sıcaklık göstergede ve klimada "fahrenheit" gözüküyorsa bunun çözümü de oldukça basit. Yol bilgisayarında dış sıcaklığın göründüğü ekrana gelin. O ekranda yol bilgisayarı reset tuşuna basık tutun, dereceye geçiş yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Serdar Erkiz

Bunu düzeltmek için bu ELM kullanmanıza gerek yok. Eğer aracınızdaki tüm birimler değişmişse, yani yol / menzil gibi değerler "mil" ve sıcaklık değerleri "fahrenheit" ise bu durumda yol bilgisayarınızdaki ayarlar "imperial" şeklinde seçilmiştir. Bunu "metrik" yaparsanız düzelir. Ama yol ve menzil "km" ise, ancak sıcaklık göstergede ve klimada "fahrenheit" gözüküyorsa bunun çözümü de oldukça basit. Yol bilgisayarında dış sıcaklığın göründüğü ekrana gelin. O ekranda yol bilgisayarı reset tuşuna basık tutun, dereceye geçiş yapacaktır.

Teşekkür ederim.Denedim şimdi sıcaklık göstergesi düzeldi.Klima dilini Türkçe'ye çevirme,radyo ve cd çalar bilgilerinin yol bilgisayarı ekranında gösterimi konusunda ne yapabilirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Teşekkür ederim.Denedim şimdi sıcaklık göstergesi düzeldi.Klima dilini Türkçe'ye çevirme,radyo ve cd çalar bilgilerinin yol bilgisayarı ekranında gösterimi konusunda ne yapabilirim.

Açıkçası klima dili konusunda pek fikrim yok. Radyo bilgileri, ELM cihazı ve program yardımı ile yol bilgisayarı ekranına alınabiliyor. Konunun ilk mesajında Burak Bey yapmış. Bazı özellikler için kabloyu modifiye etmeniz gerekecek. lk sayfalarda bununla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tıraşçı

Arkadaşlar ben de bugün kabloyu aldım. İlk olarak Eco Mod'u açtım. Sorunsuz çalıştı. Bir de vites değişim ikazını açtım. Önceden kontağı açınca ışık yanmıyordu. Şimdi kontağı açınca ışık yanıyor fakat vites yükseltmek için uyarı yine vermiyor. Deneyen ya da bu konuda fikri olan var mı?

etyparas.jpg

u4e9y4yv.jpg

zapeqy6u.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Arkadaşlar ben de bugün kabloyu aldım. İlk olarak Eco Mod'u açtım. Sorunsuz çalıştı. Bir de vites değişim ikazını açtım. Önceden kontağı açınca ışık yanmıyordu. Şimdi kontağı açınca ışık yanıyor fakat vites yükseltmek için uyarı yine vermiyor. Deneyen ya da bu konuda fikri olan var mı?

Mergaba aracınız kaç model ?

Yorum bağlantısı
Serdar Erkiz

2011 model Titanium. 2010 çıkışlı.

Günaydın.Radyo ve cd çalar özelliklerini açtınız mı ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tıraşçı

Günaydın.Radyo ve cd çalar özelliklerini açtınız mı ?

Çok hoşuma gitmediği için açmadım. Sadece Eco modu ve vites değişim ışığını açtım.

Yorum bağlantısı
Alper Celik

MRB Arkadaşlar 2008 focus trendim var, arabalarda var olup ta kullanılmayan özellikleri açmak için kolları sıvadım ELM 327 kablolu aparatı sipariş verdim yurt dışından geldi  burda ve rus sitelerinde gördüğüm gibi onu modifiye ettim, arabanın neyi var neyi yok avcuma geldi tablette. Açtım kapattım denedim gördüm hala deniyorum bitmek bilmedi hız sabitleyici düğmelerini sipariş ettim gem modülünü aktif ettim siparişim bu hafta gelir takıcam. lastik basınç sensörleri aktif ama tesisatı yok görmüyor ayarsız diyor tmps sensör lazım, cam suyu sensörü yok yetersiz diyor sensör lazım, araştırıyorum uygun bulursam tcd çaların ekranı yol bilgisayarındada yazmaya başladı.Kemrlerın sesnı ne zaman çalması gerektıgını ayarlayabılıyorsunuz. araç hızlanıonca 35 km gelınce kapıları kılıtlemeye ayarladım çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

MRB Arkadaşlar 2008 focus trendim var, arabalarda var olup ta kullanılmayan özellikleri açmak için kolları sıvadım ELM 327 kablolu aparatı sipariş verdim yurt dışından geldi  burda ve rus sitelerinde gördüğüm gibi onu modifiye ettim, arabanın neyi var neyi yok avcuma geldi tablette. Açtım kapattım denedim gördüm hala deniyorum bitmek bilmedi hız sabitleyici düğmelerini sipariş ettim gem modülünü aktif ettim siparişim bu hafta gelir takıcam. lastik basınç sensörleri aktif ama tesisatı yok görmüyor ayarsız diyor tmps sensör lazım, cam suyu sensörü yok yetersiz diyor sensör lazım, araştırıyorum uygun bulursam tcd çaların ekranı yol bilgisayarındada yazmaya başladı.Kemrlerın sesnı ne zaman çalması gerektıgını ayarlayabılıyorsunuz. araç hızlanıonca 35 km gelınce kapıları kılıtlemeye ayarladım çalışıyor.

Konunuz birleştirilmiştir..

Yorum bağlantısı
Alper Celik

Konunuz birleştirilmiştir..

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yaptım paylaşımlar için tşkler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...