İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Mert Yılmazz

konuyu inceledim iştahım kabardı gittigidiyordan 34 tl ye sipariş verdim bugun elime ulaşdı hemen modifiye ettim kutudan kablo çıkarmadan temizce hallettim arabam 2005 c-max bakalım neleri aktif edebileceğiz benim için önemli olan anlık yakıt tüketimi fakat benim araçta aktif olurmu? insallah...

Hocam modifiye işlemini nasıl yapcaz acaba yardımcı olabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Kemal Yüce
(düzenlendi)

hocam ftdi chip i nerden temin ettiniz ve montajını nasıl yaptınız biraz açıklarsanız sevinirim

Bendeki elm cihazın içini açtım ve ftdi cip üzerindeki numaralari google da arayınca türk sitenin biri çıktı.sanırım "robotistan" gibi adı vardı.montaj için mahalledeki televizyon tamircisini kullandım. tarihinde Kemal Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Hocam modifiye işlemini nasıl yapcaz acaba yardımcı olabilirmisiniz?

hocam bende arastırmadayım ama cok fazla bi şey yapılacağını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Kemal Yüce

hocam bende arastırmadayım ama cok fazla bi şey yapılacağını sanmıyorum

valla ben kendi ford focus tdci aracının pcm yazilimini update yaptım bununla elmconfig kullanarak.
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

valla ben kendi ford focus tdci aracının pcm yazilimini update yaptım bununla elmconfig kullanarak.

hocam benim araç 2005 c max yazılımı nasıl update yapabilirim biraz açıklarsan sevinirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

PCM yazılım güncellemesi konusunda bir uyarıda bulunmak isterim. Normalde güncelleme, aracınıza uygun güncel PCM yazılımı, uygun ELM cihazı ve ELMConfig programı ile oldukça kolay yapılabiliyor. Ancak FordClubOwners forumunda, PCM güncelleme sonrasında Immobilizer sorunu yaşayıp aracını çalıştıramayan ve servise çektirmek zorunda kalan birçok kişi oldu. Yani bu işlem basit olduğu kadar da riskli. Açıkçası ben o forumdaki sorunları okuduktan sonra bu riski almaktan vazgeçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

hocam benim araç 2005 c max yazılımı nasıl update yapabilirim biraz açıklarsan sevinirim

Tek Sekman glordun takacaz ,19-19 da taktık mı tamam . :seytan:
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

dellarto 15*15  airsall (arsell) silindiri gecemeden arabaya terfi ettik hocam biz :)

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

birde eco mod demiş arkadaslar bu ozellik f2 lerde bu ozelliler var mı? varsa bu cihaazla aktif hale getirebilir galiba.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

bendede focus 1.6 tdci var 2007 yol bılgısayarında sadece anlık tuketım gorunmuyor ankarada kıme actırabılırım bu ozelliği?

ve bıde on cam rezinstans tusu almam lazım nerden alabılırım?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

bendede focus 1.6 tdci var 2007 yol bılgısayarında sadece anlık tuketım gorunmuyor ankarada kıme actırabılırım bu ozelliği?

ve bıde on cam rezinstans tusu almam lazım nerden alabılırım?

valla ben elm ff ile actım ama calısmadı. ekranda cıkıyor ama calısöıyor hatta ortalama hız gibi diğer verilerde calısmadı. kapattım eski haline geldi. belki sizinkide oyle olabilir acılaiblir ama calısmayabilir.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

yardımcı olabılcek bırılerını beklıyorum aslında bı abımde elm327 kablo var ama nasıl yapıcaz orası sorun :(

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

yardımcı olabılcek bırılerını beklıyorum aslında bı abımde elm327 kablo var ama nasıl yapıcaz orası sorun :(

anlık tuketim sadece benzinde iken calısıyor ama lpg ye geçince diğer verileride calısmıyor bu yuzden bu ozelliği kapatmak zorunda kaldım.eger kablonuz varsa elm ff2 prpgramı netten indir . kur com bağlatısı olarak ya 5  ya da6 dan bağlanıyor. bağlanınca bi ekran cıkacak read dersen okumaya baslar ve kutucuklar acılır. ordan hangi ozelliği aktif yada pasif etmek istiyorsan tıklayarak yaparsın . sonra white diye bir tus var onuda tıklayarak değişiklikleri ucuya değişiklikleri kaydederisin yanlız hepsini tıklama ben tıklayıp kaydettim araba calısmadı değişiklikleri gei alınca calıstı . biraz riskli  bir işlem ona göre davran derim.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın
(düzenlendi)

benım focus 1.6 tdci abi yapılıs seklı bu anladımda bu kabloyu modıfıye eden fln var ona gerek varmı ?ne ıse yarıyo kabloyu modıfıye etmek ben sadece anlık tuketımı acmak ıstıyorum amacım bu

tarihinde Ferhat Taşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

benım focus 1.6 tdci abi yapılıs seklı bu anladımda bu kabloyu modıfıye eden fln var ona gerek varmı ?ne ıse yarıyo kabloyu modıfıye etmek ben sadece anlık tuketımı acmak ıstıyorum amacım bu

modifieye felan gerek yok asagıdaki urunse elindeki urun direk çalışır.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-obd-ii-usb-arac-ariza-tespit-cihazi-108124625

program içinde su linkten indir:

http://www.ulozto.net/xEP3Feh/elm-ff2-en-zip

bunları tedarik edip yukarıda dedğim gibi yaparsan acarsın. modifiyeye felan gerek yok. gayet basit ama dikkat et fazla kurcalama. dediğim gibi benim arac bi ara hiç çalışmadı cok tırsmıstım ama işlemleri geri alınca calıstı. temkinli ol.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

tesekkurler abi programı ındırıdım yapıcakları az cok anladım abımden kabloyu alıcam sadece anlık tuketımı acmak ıcın hangı kutucugu ısaretlıcem?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

tesekkurler abi programı ındırıdım yapıcakları az cok anladım abımden kabloyu alıcam sadece anlık tuketımı acmak ıcın hangı kutucugu ısaretlıcem?

birinci resimdeki ayarları yaparsın ve bağlan dersin sonra 2 resim karsına gelir.yanlız cok 5 yada 6 olabilir onalrı tek tek deneyerek bulursub hangisinin oldugnu benim araca cok 6 dan giriyor baska bir progrfamda com 5 den değişebiliyor yani.

vzLE94.png[/url]

şimdide 2 resimde read from fail var ona tıkladıgında kutucuklar aktif olacaktır. 

5. kutucugu işaretlerden (instant fuel) bunu işaretleyip white form a basarsan kaydeder( bu ressimde write fail yok cunki arabaya bağlanmadım actıgım için cıkmaz ama arabaya bağlanınca cıkar dogru yaparsan göreceksin zaten hemen read failin altında)

59kd5z.png[/url]

yanlız senden bir sey isteyecem. bu read from a basınca hangi kutucukarın işaretli oldugunu bana soyleyebilrir misin ? yani 1.2 5. 7 12 vb kutucuklar orijinalde işaretliydi diye. hemi sende hangilerinin işaretli moldugunu not al eeger ki yanlıs bir işlem yaparsan orijinal verileri girmen daha sağlıklı olur. ben almayı unuttugum için kendim rastgele sectim ve kaydettim riskli bir durum yani. kesinlikle hangi kutucukalrın orijinalinde tıklı oldugunu al unutma sakın. cok işine yaracaktır. benimlede paylasırsan sevinirim.

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

modifieye felan gerek yok asagıdaki urunse elindeki urun direk çalışır.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-obd-ii-usb-arac-ariza-tespit-cihazi-108124625

program içinde su linkten indir:

http://www.ulozto.net/xEP3Feh/elm-ff2-en-zip

bunları tedarik edip yukarıda dedğim gibi yaparsan acarsın. modifiyeye felan gerek yok. gayet basit ama dikkat et fazla kurcalama. dediğim gibi benim arac bi ara hiç çalışmadı cok tırsmıstım ama işlemleri geri alınca calıstı. temkinli ol.

Peki bu program Elm327 wifi ile çalışır mı ki ?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

çalışması lazım cunki biri veriyi kabo ile biri wifi ile gönderiyor programlar bildiğim kadarıyla aynı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Programı kullanırken, yapılan işlemi garantiye almak için Elm327 Wifi cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlamanızı tavsiye ederim. Ben de Wifi cihaz kullanıyorum, ancak ek olarak USB girişi de var ve bunu tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...