İçeriğe Yönlendir

Focus II - Gizli Özellik Açma

Ali Eren

Recommended Posts

Ferhat Taşkın

tamam abı abımden kabloyu alamadım kendım kablo alıcam bıac gune e bıde laptop bulmam lazım dedıgın gıbı ıslemlerı yaparım takıldıgım bıyer olursa numaranı ısterım olurmu :)

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Programı kullanırken, yapılan işlemi garantiye almak için Elm327 Wifi cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlamanızı tavsiye ederim. Ben de Wifi cihaz kullanıyorum, ancak ek olarak USB girişi de var ve bunu tercih ediyorum.

Bende usb bağlantısı mevcut değil. Sadece wifi var ve arabada denedim ff2  com porttan bağlanıyormuş. Dolayısı ile wifi ile ff2 çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bende usb bağlantısı mevcut değil. Sadece wifi var ve arabada denedim ff2  com porttan bağlanıyormuş. Dolayısı ile wifi ile ff2 çalışmıyor.

Ben şu cihazı kullanıyorum ve piyasada çok fazla Wifi OBD yoktu, o nedenle aynı cihazı kullandığımızı düşündüm.

http://www.ecutool.com/ELM327-Diagnostic-Interface-Scanner-OBDII-WIFI-OBD-AUTO-Checker_8098.html

Bir de ElmConfig programı ile deneyin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Cihaz ile veri okuyabiliyorum ama amaç eco mod vb gibi değişiklikleri yapabilmek . 3 4 farklı program indirdim bir ara denerim .

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

tamam abı abımden kabloyu alamadım kendım kablo alıcam bıac gune e bıde laptop bulmam lazım dedıgın gıbı ıslemlerı yaparım takıldıgım bıyer olursa numaranı ısterım olurmu :)

olur ne demek yardımcı olurum özelden yazarsın o zaman.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

olur ne demek yardımcı olurum özelden yazarsın o zaman.

tamam abi bıkac gune kabloyu alıcam senın dedıgın gıbı resmını bıle cekerım sana atarım bıde bıısy sorucam bu yazdıklarını arac calısırkenmı yapcam kontak acıkkenmı kapalıykenmı yapıcam?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

tamam abi bıkac gune kabloyu alıcam senın dedıgın gıbı resmını bıle cekerım sana atarım bıde bıısy sorucam bu yazdıklarını arac calısırkenmı yapcam kontak acıkkenmı kapalıykenmı yapıcam?

kontak acıkkken yada calısırken farketmez ikiside olur ama kontak kapalı iken olmaz. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

tamam bunu alıyorum o zaman abi :)30 tl uygunmu fıyatı sence?sıfır cıhaz

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

tamam bunu alıyorum o zaman abi :)30 tl uygunmu fıyatı sence?sıfır cıhaz

Al uygun, ben kargo hariç 34 aldım. Kargo ile 38 tl'ye geldi bana.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

Al uygun, ben kargo hariç 34 aldım. Kargo ile 38 tl'ye geldi bana.

kargo parasız 30 tl ye gelıyo ıste arkadas 3 4 gune yollucak pc ye ff2 programınıda yukledım abi...cıhazın cd sını pc ye kurmammı gerek?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

kargo parasız 30 tl ye gelıyo ıste arkadas 3 4 gune yollucak pc ye ff2 programınıda yukledım abi...cıhazın cd sını pc ye kurmammı gerek?

evet içindeki cd yukle. sonra içinde scan master diye programda var. onunlada aracının canlı degerlerini ölçebilirsin. Ama bazı verileri ölçmüyor.Bununda ayarını zaten cd içinde resimli olarak gösteriyor adım adım yaparsan sıkıntı olmaz.ff2 cevrim dısı acarsan dediğim ekranı görürsün zaten. resimdekinin aynısı.

Mondeo da değişiklik yapılabilirmi bu cihaz ile ?

Eger aracınızın cıkısı obd ise yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

evet içindeki cd yukle. sonra içinde scan master diye programda var. onunlada aracının canlı degerlerini ölçebilirsin. Ama bazı verileri ölçmüyor.Bununda ayarını zaten cd içinde resimli olarak gösteriyor adım adım yaparsan sıkıntı olmaz.ff2 cevrim dısı acarsan dediğim ekranı görürsün zaten. resimdekinin aynısı.

abı sımdı dıyelım pc ye yukledım cd sını ff2 programıda var dıyelım bagladım cıhazı pc ve araca kendı tanıyomu ılk yapıcagım ıslem ne?cok soru sordum k bakma artık :)

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

abı sımdı dıyelım pc ye yukledım cd sını ff2 programıda var dıyelım bagladım cıhazı pc ve araca kendı tanıyomu ılk yapıcagım ıslem ne?cok soru sordum k bakma artık :)

Estafurullah sorularak öğrenilir bilmediklerimiz . :)

Cihazı aracın soketine tak, sonra kontagı ac ,işter calıstır, ister çalıştırma.Sonra ff2 programını ac.Resimdeki gibi ilk ekranda ilgili yerleri doldur ve bağlan de. Sonra 2. resim gelecek karsına.Ardından bilgileri oku de (read from). sonra kutucuklar aktif olacak , instant fuel i tıkla kaydet de. işlem tamamdır. Eger beceremezsen ara beni anlatırım sana.

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

Cihazı aracın soketine tak, sonra kontagı ac ,işter calıstır, ister çalıştırma.Sonra ff2 programını ac.Resimdeki gibi ilk ekranda ilgili yerleri doldur ve bağlan de. Sonra 2. resim gelecek karsına.Ardından bilgileri oku de (read from). sonra kutucuklar aktif olacak , instant fuel i tıkla kaydet de. işlem tamamdır. Eger beceremezsen ara beni anlatırım sana.

abi ALLAH bın kere razı olsun cok tesekkur ettım cıhazım gelsın 3 gune kadar senı gelır gelmez arıcam cok tesekkur ederım valla senın gıbı ınsanlar nadır cok sagol :)

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

abi ALLAH bın kere razı olsun cok tesekkur ettım cıhazım gelsın 3 gune kadar senı gelır gelmez arıcam cok tesekkur ederım valla senın gıbı ınsanlar nadır cok sagol :)

estafurullah :) o senin iyi niyetin :)

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Wifi ile ff2 elmconfig gibi programlar çalışmıyor. Nedeni ise program açılışında ayarlarda hep com 3 com4 gibi bağlantı noktası seçmemi istemesi. Bana da kablolu elm alma yolu gözüktü.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

elm 327 focus 1 lerde işe yarıyormu acaba

Soket çıkışı obd ise uyumlu ise çalışır.

Yorum bağlantısı
Ferhat Taşkın

ersin abi kablo cumartesi elımde ıns pazarda laptopu alıp baslıcam işe :)

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

ersin abi kablo cumartesi elımde ıns pazarda laptopu alıp baslıcam işe :)

O zaman, yeni birşey öğrenmenin heceyanıyla sana kolay gelsin.İstediklerini yapabilirsin insallah :) olmazsa ararsın beni :)

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

Soket çıkışı obd ise uyumlu ise çalışır.

tşkr ok

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

elm 327 yi tabletten kullana bilirmiyiz arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...