İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Fiestaların Genel Sorunu

Serkan Toker

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Erime olayı ise enjektör oringleridir. Ekzoz gazına benzer bir kokuda varmış zaten. Kaputu açıp hava filtresinin arka tarafını koklarsanız iyice burnunuzun direğini sızlatır kaçırıyorsa. Ben hava kanalından gelen kokudan sonra anlamıştım Enjektör O ringinin deforme olduğunu. Daha detaylı cevap veren arkadaşlar çıkacaktır sorununuza. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
aynı dert bendede var ama sebebini bulamadım. :nazar:

Arkadaşlar,bahsettiğim koku ile ilgili olarak iki özel servise arabamı götürdüm.Enjektörlere kadar olan filtre kısmını sökerek baktılar.Ama enjektör kısmında olan parçalarda bir sorun olmadığını,kokunun buradan gelmeyeceğini söylediler.Ama geçenlerde aynı kokuyu birkaç defa daha duydum.Egzost sistemi,bagaj lastiği vb.yerlere bakıldı.Kafam karıştı.Yardımlarınızı bekliyorum.(servisler özel servisti).

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer

En kısa zamanda bende gideceğim.Forumu okuyorum su anda bol bol.. En azından boşa gitmemiş olmak için. Çok rahatsız ediyor kışda gelcek pencerede açamıycaz, o kadar para verip hevesle aldık arabayı resmen içinde zehirlencez..

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
Herhangi bir görüşü olan yokmu.

yetkili servise götürmemi tavsiye edermisiniz.Çağlar bey,imdaaaat.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne kokusu Ali Bey..

Egzoz mu mazot mu, yağ mı, antifiriz mi.. balata mı ? Hepsi de farklı kokulardır..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

4. enjektör biraz kapalı yerde kaldığı için değiştirilmemiş olabilir..Sonradan kontrol edenlerde orada bir problem yok diye önemsememiş olabilirler....

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
Ne kokusu Ali Bey..

Egzoz mu mazot mu, yağ mı, antifiriz mi.. balata mı ? Hepsi de farklı kokulardır..

Mehmet bey,ekzost kokusu.devamlı gelmiyor ara ara geliyor.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Serkan abinin yorumunu bir gözden geçirin. Enjektör o ringlerinden yapması büyük ihtimal. 50k kilometrelerde bu sorun oluyor.

EGR borusu delinmiştir diyeceğim ama durduk yere neden delinsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

arabam 114 km de.sıkıntım devamlı kokunun gelmemesi.servise götürdüğümde koku olayı olmuyor.Enjektör o ringlerinden yaptığı zaman devamlı koku ve performans kaybı olur gibi şeyler söylüyorlar.Ama arabamın performansı gayet iyi. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer
arabam 114 km de.sıkıntım devamlı kokunun gelmemesi.servise götürdüğümde koku olayı olmuyor.Enjektör o ringlerinden yaptığı zaman devamlı koku ve performans kaybı olur gibi şeyler söylüyorlar.Ama arabamın performansı gayet iyi. :nazar:

Benim boğazımı gözümü etkiliyor artık.. Buradan bir şeyler kapıp giricem servise. Triger ve v kayışı vaktimde geldi olcaksa hepsi bir anda olsun istiyorum.En son ugradığımda mazot geri dönüşümdendir demişti.. 160 lira ya hallolur demişti.. Önceki yolda kaldığımda ise enjektör kapaklarının plastik burgusundanmış bundan sonra olmaz dedi.. 2 sini değiştirimişti ama maalesef aynen devam kalan 2 sinide değişince biticekse anında değiştircemde işte buralara bakmaya devam ediyorum şimdilik..

Yorum bağlantısı
Metin Sinan Öz

ustaların iyi bilmesi hemen anlaması gerekiyo yoksa benimkinde olduğu gibi herşeyi yeniletirler sorunlarınız devam eder. öncelikle arabanın sağ ön tekerleğinin altında biraz içte bi hortum var mazotun ilk geldiği hortum, depodan geliyor sonra dediğim yerde plastik bi hortum şeklinde devam ediyor. eğer arabanın altına bişey kaçarsa sürtünürse bu deliniyor ve genelde bu hortuma en son bakılıyor. bilenler hemen ismini söylerler ama ben bilmiyorum. orijinal parça almaya çalışınca bakırıyla beraber satılıyo 450 falandı fiyatı ama biz hurdacıdan bulduk o hortumda delik var dediler, benim sorunum bu hortumla bitmedi ama sadece mazot kokusu alanlar bide bu hortuma baktırabilirler nolur nolmaz...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Solak

Geçenlerde izlediğim güzergahda genelde sobalar kullanılıyor ve kömürle beraber koku artıyor.Bu kokuyu fan açıkken (içten ve dıştan çevirerek denedim)fiestamın içinde rahatlıkla duydum.Geçen gün aynı güzergahta peugeot ile yol aldım.Fakat fanı açmama ve dışarıdan hava alacak şekilde çevirmeme rağmen koku gelmedi.Sebep ne olabilir?Fiestalar bu konuda zayıf mı diye aklıma geliyor.Aynı güzergahı bir de mazdayla gidip deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

ali bey polen filtresi yoksa takın varsa 50 60 lira gibi hatta daha fazla olan polen filtreleri var karbonlu mu nasıl geçiyor bilmiyorum onlar koku almıyor paraya kıyarsanız eğer

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Geçenlerde izlediğim güzergahda genelde sobalar kullanılıyor ve kömürle beraber koku artıyor.Bu kokuyu fan açıkken (içten ve dıştan çevirerek denedim)fiestamın içinde rahatlıkla duydum.Geçen gün aynı güzergahta peugeot ile yol aldım.Fakat fanı açmama ve dışarıdan hava alacak şekilde çevirmeme rağmen koku gelmedi.Sebep ne olabilir?Fiestalar bu konuda zayıf mı diye aklıma geliyor.Aynı güzergahı bir de mazdayla gidip deneyeceğim.

EGR borusunun yeşil o-ringi vardır.2 tane 27 torsluk civatası var.Manifolda giren tarafında.Söküp geriye doğru kastırın bakın borunun ucunda o yeşil o-ring var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
EGR borusunun yeşil o-ringi vardır.2 tane 27 torsluk civatası var.Manifolda giren tarafında.Söküp geriye doğru kastırın bakın borunun ucunda o yeşil o-ring var mı?

konunun egr ile bağlantısını anlayamadım? ali bey araçtan gelen eksoz kokusu dememiş dışardan gelen kokulardan bahsetmemiş??

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
konunun egr ile bağlantısını anlayamadım? ali bey araçtan gelen eksoz kokusu dememiş dışardan gelen kokulardan bahsetmemiş??

Eksik mesaj okuyunca motordan gelen bir koku var bulunamamış sandım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Evet ekzost kokusu da vardı bulunamadı.Ama epeydir ekzost kokusu gelmiyor.Benim dediğim dışarıdaki havanın kolayca içeride hissedilmesi.Polen filtresini 500 km önce değiştirdim.(otosan).Arkadaşın vectra ile gittik,ondada dışarıdan koku olayı yoktu.Birazdan il dışına çıkıyorum ama dediklerinizi dönüşümde mutlaka uygulayacağım.Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

Salim bey resimle destekleyebilirseniz veya yeri konusunda biraz daha bilgi verirseniz sevinirim.Acemilik işte :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

klima hakkında herşey başlığında daha önce konuşuldu galiba pahalı gelmezse kokuya engel olan polen filtrelerine deneyebilirsiniz özellikle duman gibi kokuların girmediği daha önce konuşulmuştu

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
klima hakkında herşey başlığında daha önce konuşuldu galiba pahalı gelmezse kokuya engel olan polen filtrelerine deneyebilirsiniz özellikle duman gibi kokuların girmediği daha önce konuşulmuştu

Tşk.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Arkadaşlar arabanız çok yakıyor, çekmiyor ve çok gürültülü çalışıyorsa bir ihtimal hava filitresi kazanına gelen, kazanın arkasındaki girişi kontrol edin. Önden gelen hava emiş hortumu oradan çıkmış olabilir. Çıktığında motor kalın sesli ve gürültülü çalışıyor, çekmiyor ve tüketim aşırı artabilir. Motordaki sıcak havayı çekiyor ve performans düşüyor.

Yakın zaman önce hava filitresi kazanını sökmüştüm takarken maf sensörünün altında sarı vidanın altında kazana gelen borunun oturacağı bir yatak var. O yatağa oturmassa saat yönünde 5-10 derece dönmüş oluyor ve kazandan borunun çıkmasına neden oluyor. Taksanız bile bir süre sonra kesinlikle çıkıp gürültülü çalışmaya, çekiş düşüklüğüne sebep oluyor. Önce yerine oturtup, biraz kastırıp sarı vidayı takacaksınız. O şekilde boru kendini devamlı kazanın girişine doğru bastırıyor.

Resimde yuvarlak içindeki kısa cizgi şeklinde olacak, eğer yuvarlak içindeki kısa çizgi uzun çizginin yerine gelirse yanlış takılmış oluyor ama o şekilde kolay takıldığı için öyle takılıyor. Sonradan üstte yazdığım sebeplere neden oluyor.

Arabalarınızda hava kazanının arkasında borunun çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Çıkmıs ise borunun doğru takılıp takılmadığına bakın. Çok ciddi fark ediyor.

30102010107.jpg

Eminim bunu bilmeyen birçok kişi kolay takılıyor diye yanlış takmış olabilir ve sonra arkadan boru çıkmış olabilir. Bende takarken öyle taktım çünkü vidanın deliği direk tam yerine geliyor. Gelememesi gerek, hafif kasacakki boru kendini kazanın girişine bastırsın. Aksi halde boruyu taktığınızda gerilip kendini çıkmaya zorluyor. O an çıkmaz ama 1-2 marş stoptan sonra kesin çıkar...

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Hakarar

arkadaşlar bir sıkıntım war bende de 2006 fiesta war bnm sıkıntım araç bazen rölantide bazen de belli hızlarda giderken dijital olan km göstergesi ve we kadran takılıo hiç bir şey göstermiyor Ayrıca kısa süreli de olsa gaz da kesiklik yapıyor bununla ilgili ne yapmam lazım bilgisini paylaşanları bekliyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...